رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۴ تیر ۱۴۰۰
  • الجمعة ۱۵ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 25 June

نیروگاه خورشیدی

نیروگاه خورشیدی یکصد کیلوواتی شهر نیر در استان یزد با حضور شماری از مسئولین استانی، با قدرت تولید سالانه ۱۸۰ مگاوات ساعت برق به بهره برداری رسید.

نیروگاه خورشیدی یکصد کیلوواتی شهر نیر در استان یزد با حضور شماری از مسئولین استانی، با قدرت تولید سالانه ۱۸۰ مگاوات ساعت برق به بهره برداری رسید.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از برق نیوز، محمدرضا صحتی در آیین افتتاح نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ کیلوواتی شهر نیر با اشاره به اینکه افزون بر ۳۰۰ قرارداد فتوولتائیک در مجموع ۱۳۰۰ کیلووات در شرکت توزیع منعقد شده است، افزود: انتظار می‌رود تا پایان سال این رقم به ۲۵۰۰ کیلووات ارتقا یابد.

وی اظهار کرد: تاکنون هشت نیروگاه به ظرفیت کل ۳۰۰ کیلووات در استان یزد توسط بخش خصوصی احداث و به شبکه متصل شده است.

صحتی با بیان اینکه در مجموع کل استان ۶۵۰ مگاوات درخواست نصب نیروگاه خورشیدی به ثبت رسیده است، متذکر شد: در حال حاضر شرکت توزیع بابت تولید هر کیلووات ساعت انرژی در نیروگاه‌های زیر ۲۰ کیلووات ۸۰۰ تومان و برای بالای ۲۰ کیلووات ۷۰۰ توامن به سرمایه گذاران پرداخت می‌کند.

وی اضافه کرد: متوسط بهاء برق پرداخت شده از مشترکین jیزدی ۶۵ تومان است و این در حالی است که با نرخ مصوب پرداخت به سرمایه گذاران بخش خصوصی (۸۰۰ تومان) هزینه اولیه به مدت چهار سال جبران شود.

صحتی با اشاره به تولید سالانه ۱۸۰ مگاوات برق در نیروگاه یکصد کیلوواتی شهر نیر خاطرنشان کرد: صرفه جویی در افزون بر ۴۸ هزار متر مکعب گاز، کاهش ۵۱۵ هزار متر مکعب آلاینده، ۱۲۶ هزار کیلوگرم دی اکسید کربن و صرفه جویی در ۵۴۰ هزار لیتر آب را می‌توان به عنوان اثرات احداث یک نیروگاه ۱۰۰ مگاواتی نام برد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد، بهره مندی از نعمت پاک خورشید در تولید برق، با توجه به شرایط مطلوب استان را کار ارزشمند در کاهش گازهای گلخانه‌ای و آلاینده‌ها بیان کرد و گفت: رویکرد وزارت نیرو و دولت دوازدهم، حمایت و توسعه انرژی‌های تجدید پذیر در کشور است.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی