رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

شهرک‌های صنعتی کشور امسال 136 هزار فرصت شغلی ایجاد می‌کنند

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت و مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور گفت:امسال با برنامه ریزی انجام شده ایجاد ۱۳۶ هزار فرصت شغلی مستقیم در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور هدفگذاری شده است.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت و مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور گفت:امسال با برنامه ریزی انجام شده ایجاد ۱۳۶ هزار فرصت شغلی مستقیم در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور هدفگذاری شده است.

علی یزدانی روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در اندیمشک افزود: با برنامه ریزی صورت گرفته برای فعال شدن طرح‌های نیمه تمام و طرح‌هایی که قرار است در نواحی و شهرک‌های صنعتی کشور راه اندازی شوند ، امسال شاهد جهش خوبی در حوزه اشتغال و تولید در این نواحی خواهیم بود.

وی همچنین با بیان اینکه هم اکنون ۷۹۴ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور وجود دارد که دولت در راستای پویایی این شهرک‌ها و نواحی صنعتی تلاش می‌کند اظهار کرد: با توجه به سیاست اقتصاد مقاومتی برای تکمیل و کیفی سازی زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی کشور برنامه ریزی خوبی انجام شده است.

یزدانی اضافه کرد:با توجه به محدودیت منابع آب و استفاده از پساب فاضلاب‌های صنعتی ، استفاده مجدد این آب برای برخی از مصارف در شهرک‌ها انجام خواهد شد.

معاون وزیر صنعت ، معدن، توسعه خوشه های صنعتی و به هم رسانی بنگاه‌های کوچک و بزرگ در قالب پیمانکاری های فرعی را از دیگر ماموریت‌های امسال این سازمان عنوان کرد.

علی یزدانی و هیات همراه صبح روز چهارشنبه در بازدید سه ساعته ، وضعیت شهرک‌های صنعتی اندیمشک را بررسی کرد.

وی همچنین در نشست با صنعتگران اندیمشک با تاکید بر ضرورت تلاش واحدهای تولیدی برای فروش محصولات گفت:واحدهای تولیدی باید به دنبال بازار فروش در داخل و خارج از کشور باشند.

وی نخستین رمز موفقیت بنگاه‌های اقتصادی را اهلیت و مدیریت شایسته دانست و افزود: بخشی از مشکلات واحدهای تولیدی مربوط به نوع مدیریت بنگاه هاست لذا باید مسئولان واحدها با تلاش و برنامه ریزی بهتر برای رفع مشکلات همت کنند.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با اشاره به اهمیت بازار فروش مناسب برای دریافت تسهیلات از سوی بنگاه‌های اقتصادی گفت:تسهیلات به بنگاه‌هایی پرداخت می‌شود که بازار داشته باشند و از طرفی دادن تسهیلات به بنگاه‌های فاقد بازار فروش موجب بدهی بیشتر این واحدها می‌شود.

یزدانی اظهار کرد:دولت در راستای تحقق تولید و اشتغال به واحدهای صنعتی نگاه ویژه دارد و رییس جمهوری همواره بر رونق این واحدها تاکید دارند.

وی افزود: بهبود زیرساخت‌ها ، فضاسازی، زیباسازی ، آسفالت و ایجاد مبلمان مناسب در سطح شهرک‌ها باید جدی گرفته شود زیرا این مهم موجب جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی می شود.

وی وضعیت ظاهری و مبلمان شهرک‌های صنعتی اندیمشک را مطلوب ندانست و گفت: این وضعیت باید با همت متولیان مربوطه در سطح استان رسیدگی و حل شود.

یزدانی اظهارکرد: امسال ۴۰ میلیارد ریال در ۲ شهرک صنعتی اندیمشک در حال هزینه است و تلاش می‌شود در صورت نیاز از سایر منابع نیز برای رفع چالش‌های شهرک های صنعتی اندیمشک استفاده شود.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت:تلفن و اینترنت نیاز ضروری شهرک‌های صنعتی است و با توجه به اهمیت تجارت الکترونیک ، باید مشکل فیبر نوری شهرک‌های صنعتی شهرستان اندیمشک در کوتاهترین زمان حل شود.

مشکلات مربوط به نوسانات نرخ ارز، وثیقه سنگین بانکی ، زیرساخت های لازم در شهرک‌های صنعتی ، پرداخت تسهیلات، و بیمه های تامین اجتماعی از موارد مطرح شده از سوی متولیان واحدهای صنعتی اندیمشک در دیدار با معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت بود.

همچنین با حضور معاون وزیر صنعت ، عملیات اجرایی احداث واحد بسته بندی و صادرات صیفی جات با سرمایه گذاری ۲۵ میلیارد ریال در شهرک صنعتی اندیمشک آغاز شد.

این واحد تولیدی در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع و با ظرفیت بسته بندی ۸۰۰ تن انواع صیفی جات احداث می‌شود.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی