رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
  • الأحد ۲۳ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 7 March

اصلاح رفتار مصرف آب با فرهنگ سازی
قائم‌مقام مدیرعامل آبفای استان تهران؛

اصلاح رفتار مصرف آب با فرهنگ سازی

قائم‌مقام مدیرعامل آبفای استان تهران با اشاره به نقش فرهنگ سازی در اصلاح رفتار مصرف آب گفت: آموزش و پرورش و صداوسیما در اصلاح رفتار مصرف آب کارساز هستند.

قائم‌مقام مدیرعامل آبفای استان تهران با اشاره به نقش فرهنگ سازی در اصلاح رفتار مصرف آب گفت:  آموزش و پرورش و صداوسیما در اصلاح رفتار مصرف آب کارساز هستند.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “علیرضا نوذری‌پور” در برنامه «خانواده ایرانی» از شبکه یک سیما گفت: قطعاً اصلاح رفتار در نسل کودکان و نوجوانان خیلی ساده‌تر و موثرتر است و همچنین نفوذپذیری این نسل برای انتقال مفاهیم بیشتر است، در نتیجه این رسالت در مرحله اول به عهده وزارت آموزش و پرورش و در مرحله‌های بعدی به عهده صداوسیما و فضاهای مجازی است.

نوذری‌پور با بیان این‌که خانواده باید الگویی برای فرزندان باشد و بزرگ‌ترها باید در عمل درست رفتار کنند، تاکیدکرد: لازم است این مفاهیم در کتاب‌های درسی و روش‌های آموزشی گنجانده شود تا برای فرزندان ما که نسل‌های آینده را می‌سازند موثر واقع شود؛ همان‌گونه که روایت داریم «العلمُ فی‌الصغر، کالنقش فی‌الحجر» دانشی که در کودکی فراگرفته می‌شود مانند نوشته بر سنگ است و هر آموزشی که در کودکی به فرزندان انتقال دهیم، تاثیرش را در بلندمدت شاهد خواهیم بود.

او با بیان این‌که مولفه موثر محیط زیست، آب است و نگه‌داشت و جلوگیری از آلودگی آن امری ضروری است گفت: ایرانیان از دیرباز به آب احترام می‌گذاشتند، همچنین به صورت ویژه در قرآن مجید ۶۴ مرتبه به آب اشاره شده است و آموزه‌های دینی ما نشان از اهمیت آب دارد؛ آن‌گونه که به هنگام نوشیدن آب بر امام حسین(ع) سلام و درود می‌فرستیم.

قائم‌مقام مدیرعامل آبفای استان تهران تاکید کرد: محدودیت منابع آب می‌تواند حیات و تمدن ما را تهدید کند؛ آب امانتی‌ست که از گذشتگان به دست ما رسیده است که متاسفانه به این سرمایه چوب حراج زده‌ایم و برای جبران مافات باید آموزش‌های صحیح را به فرزندانمان انتقال دهیم و سهم بیش‌تری از آموزش را به این موضوع اختصاص دهیم.

نوذری‌پور افزود: در حوزه مدیریت مصرف آب شرب تلاش‌های زیادی شده است از جمله طرح حامیان آب که مشابه همان طرح همیاران پلیس است و برای فراگیر شدن این آموزش‌ها و مصرف صحیح آب  نیازمند الزامات و قوانین حمایتی هستیم و لازم است تمامی سازمان‌ها بسیج شوند و این امر را وظیفه ملی خود بدانند و از بخشی‌نگری پرهیز شود؛ مطمئن هستم اگر درست عمل کنیم، هنوز فرصت هست.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی