رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 19 April

فعالیت دوباره 30 درصد واحدهای صنعتی شاهرود با تسهیلات رونق تولید

فرماندار شاهرود گفت: ۳۰ درصد از واحدهای صنعتی و تولیدی شاهرود با ارایه تسهیلات رونق تولید به ارزش ۸۰۰ میلیارد ریال به چرخه تولید بازگشت.

فرماندار شاهرود گفت: ۳۰ درصد از واحدهای صنعتی و تولیدی شاهرود با ارایه تسهیلات رونق تولید به ارزش ۸۰۰ میلیارد ریال به چرخه تولید بازگشت.

به گزارش گروه بانک و بیمه و بورس ویکی پی جی به نقل از ایرنا، سیدمحمدرضا هاشمی افزود: در سال ۹۵ بیش از ۱۴۰ واحدصنعتی و تولیدی شهرستان شاهرود با رفع مشکلات بیمه‌ای و مالیاتی و ارایه تسهیلات رونق تولید به چرخه فعالیت بازگشت.

وی افزود: با رفع مشکلات متعدد واحدهای صنعتی و تولیدی بیش از هفت هزار شغل در شاهرود به وجود آمد که می توان با برنامه ریزی های بیشتر اشتغال قابل توجه دیگری را در شرق استان سمنان نیز به وجود آورد.

وی تصریح کرد: بیش از ۴۰ درصد از واحد تولیدی بخش کشاورزی استان سمنان در شهرستان شاهرود و میامی واقع است و باید با ارایه بسته های حمایتی در زمینه‌های بیمه محصولات کشاورزی در برابر سرمازدگی در رونق بازار این قشر از جامعه تلاش کرد.

هاشمی اضافه کرد: بازگشت کارخانه کنسانتره شاهرود به چرخه تولید از دستاوردهای ارزشمند دولت تدبیر و امید بود که با فعال‌سازی این واحد از خسارت یکهزار و ۴۰۰ میلیاد ریالی کشاورزان این شهرستان به دلیل فاسد شدن محصولات کشاورزی جلوگیری شد.

فرماندار شاهرود گفت: زیرساخت های لازم مانند برق، آب و گاز برای سرمایه‌گذاری فعالان اقتصادی در نواحی و شهرک‌های صنعتی شاهرود بر اساس نیاز منطقه‌ای فراهم است.

هاشمی ادامه داد: شهرستان شاهرود اکنون با چالش کمبود آب ۲۰۰ لیتر برثانیه مواجه است که انتقال آب از سرچشمه های قطری به این شهرستان در میان و بلندمدت می تواند در فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی با تامین آب مورد نیاز موثر باشد.

فرماندار شاهرود گفت: برای افزایش اشتغال و رونق کسب و کار در شاهرود باید به بخش خصوصی میدان داد و از تمام دستگاه های اجرایی این شهرستان خواسته شده تا با فعالان اقتصادی که قصد راه اندازی واحدهای صنعتی را دارند نهایت همکاری را داشته باشند.

بر اساس سرشماری عمومی سال ۹۵ شهرستان شاهرود بیش از ۲۱۸ هزار نفر جمعیت، بیش از ۲۵۰ واحد صنعتی دارد.

بر اساس این گزارش، در سه ماه اول سال ۹۶، نرخ بیکاری در استان سمنان ۸٫۸ درصد و ۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بود و با تحقق کامل ارایه تسهیلات ۹ هزار میلیارد ریالی رونق تولید و اجرای طرح‌های اقتصادی در قالب تفاهم‌نامه های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به تعداد ۸۷ طرح با سرمایه گذاری ۷۱ هزار و ۵۱۰ میلیارد ریال در همایش‌های سرمایه‌گذاری این استان، انتظار می رود اشتغال افزایش و نرخ بیکاری در سمنان کاهش قابل توجهی یابد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی