رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 23 June

فعالسازی دوباره ۶۲ واحد صنعتی تعطیل شده قم

استاندار قم گفت: یکی از اقدامات استانداری فعالسازی مجدد ۶۲ واحد صنعتی تعطیل شده در استان بود. واگذاری ۴۰ هکتار از اراضی شهرک الغدیر برای فعالیت اقتصادی را هم می‌توان نام برد.

استاندار قم گفت: یکی از اقدامات استانداری فعالسازی مجدد ۶۲ واحد صنعتی تعطیل شده در استان بود. واگذاری ۴۰ هکتار از اراضی شهرک الغدیر برای فعالیت اقتصادی را هم می‌توان نام برد.
مردم‌نيوز: سیدمهدی صادقی درخصوص اقدامات مهم عمرانی و زیربنایی استانداری قم برای بهبود وضعیت اشتغال استان بیان کرد: در این دو سال دوره مسئولیتم و در فضای پسابرجام، اقداماتی عمرانی در راستای بهبود اشتغال استان انجام شد.
وی ادامه داد: یکی از این اقدامات استانداری فعالسازی مجدد ۶۲ واحد صنعتی تعطیل شده در استان بود. واگذاری ۴۰ هکتار از اراضی شهرک الغدیر برای فعالیت اقتصادی را هم می‌توان نام برد.
استاندار قم گفت: اعطای تسهیلات اشتغالزا در شهر‌ها و روستا‌های استان شامل، توزیع ۲۰ میلیارد تومان وام کم بهره با هدف ایجاد اشتغال مولد در روستا‌های استان همچنین اعطای ۳۳۰ میلیون تومان اعتبار به صورت تسهیلات قرض الحسنه توسط صندوق کارآفرینی امید جهت ایجاد اشتغال در حوزه صنایع غذایی، صنایع چوبی، درودگری و شیلات از جمله وام‌ها و تسهیلاتی بوده که برای کارآفرینی و ایجاد اشتغال در استان بوده است.
وی با اشاره به طرح‌های که در طول این دو سال گذشته به بهره برداری رسیده و توانسته اند در اشتغال استان، تأثیرگذار باشند گفت: از جمله این طرح‌ها می‌توان به احداث مرکز نگهداری زنان آسیب دیده اجتماعی توسط اداره کل بهزیستی استان با اعتباری بالغ بر ۲ و چهار دهم میلیارد تومان اعتبار اشاره کرد.
استاندار قم در ادامه تاکید کرد: اجرای سه طرح آبخیزداری توسط اداره کل منابع طبیعی استان طی سال‌های ۹۴ و ۹۵ با اعتباری بالغ بر ۲۲ و نه دهم میلیارد تومان که به صورت مستقیم ۴۲ فرصت شغلی ایجاد کرده است.
صادقی خاطرنشان کرد: احداث و تکمیل ۴ مرکز اقامتی در قالب هتل‌ها و مهمانپذیر‌ها طی سال‌های ۹۴ و ۹۵ با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان که به صورت مستقیم ۱۱۶ فرصت شغلی پایدار فراهم کرده است.
وی در عین حال افزود: احداث و تکمیل ۴ مرکز ورزشی طی سال‌های ۹۴ تا ۹۶ با اعتباری بیش از ۹۰۰ میلیون تومان، توسعه شبکه آب و فاضلاب در سطح استان طی سال‌های ۹۵ و ۹۶ با اعتباری بیش از ۷۵ میلیون تومان از دیگر طرح‌های عمرانی اشتغالزا در استان قم بوده است.
استاندار قم یادآور شد: تکمیل و بهره برداری از سد کوچری بعنوان یکی از سه قسمت اصلی طرح انتقال آب از سرشاخه‌های دز به قمرود و آخرین زنجیره تکمیلی این طرح بزرگ آبرسانی که با حمایت‌های دولت و تزریق منابع خوبی که از محل اعتبارات تخصیصی سفر انجام گرفت به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به بهره برداری از فاز سه تصفیه خانه آب و فاضلاب قم به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین تصفیه خانه‌های کشور با پوشش جمعیتی ۲۵۰ هزار نفر گفت: اتمام عملیات حفاری مکانیزه خط یک متروی قم و تصویب و آغاز بکار خط دوی این پروژه که با پیگیری‌های صورت گرفته این خط جدید احیاء و مصوب شد.

استاندار قم بااشاره به تکمیل بیمارستان ۳۵۰ تخت خوابی فرقانی خاطرنشان کرد:این بیمارستان بزرگ آذر ماه سال ۹۵، بعد از ۱۷ سال، افتتاح و وارد چرخه درمانی استان شد.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی