رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 23 June

توسعه فضاهای صنعتی در شمال کشور تهدیدی برای محیط زیست
مدیر کل مشارکت مردمی سازمان محیط زیست:

توسعه فضاهای صنعتی در شمال کشور تهدیدی برای محیط زیست

محمد درویش، مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: توسعه فضاهای صنعتی در شمال کشور موجب تهدید محیط زیست می‌شود.

محمد درویش، مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: توسعه فضاهای صنعتی در شمال کشور موجب تهدید محیط زیست می‌شود.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از آوای‌شمال، محمد درویش در همایش دومین سال تاسیس سازمان مردم نهاد در محمودآباد با بیان اینکه ایجاد فضاهای صنعتی بیشتر در مناطق شمالی بحران جدی برای محیط زیست است، اظهار کرد: توسعه فضاهای صنعتی به منظور ایجاد اشتغالزایی بیشتر برای جوانان استان‌های شمالی می‌تواند تهدیدی جدی برای محیط زیست باشد.

وی تصریح کرد: مردم مناطق شمالی خواستار ایجاد توسعه‌های صنعتی به منظور اشتغالزایی هستند که ضعف بزرگ تشکل‌های مردم نهاد و متخصصین محیط زیست این است که این سخنان را از زبان مسؤولان و مردم می‌شنوند و فرهنگ‌سازی در این زمینه صورت نمی‌گیرد.

درویش با تاکید بر اینکه ایران بیشترین متخصص محیط زیست و دانشکده‌های محیط زیستی را دارا است، خاطرنشان کرد: سابقه سازمان جنگل‌های کشور به ۱۰۷ سال می‌رسد اما نتوانست برخوردار از زبانی پویا باشد تا همچنان از مجلس صدای محیط زیست، محیط ایست است شنیده نشود.

این مسؤول در ادامه تصریح کرد: به عنوان یک متخصص محیط زیست و یک کنشگر محیط زیستی باید به نحوی چالش‌های این حوزه را مطرح کنیم تا از سوی مردم و دولت مردان در برابر آن جبهه‌گیری نشده و سیمای دلپذیر محیط زیست برای آنان شرح داده شود.

وی یادآور شد: کنشگر محیط زیست باید در تلاش باشد از مردمش کمتر بخوابد و بیشتر دل بسوزاند تا محیط زیست را حفظ کند در این صورت می‌توان تغییر ایجاد کرده و این چیزی است که مردم ایران به آن نیاز دارند.

مدیرکل مشارکت‌های مردمی محیط زیست در پایان گفت: باید نسلی را پرورش داد که نگاهش به محیط زیست مانند توجه به وطن و دینش باشد و این کار با پیگیری و تلاش خودمان محقق می‌شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی