رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 23 June

تبعات میلیاردی گرد و خاک برای صنعت برق خوزستان‏
‏مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان تاکید کرد:

تبعات میلیاردی گرد و خاک برای صنعت برق خوزستان‏

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان گفت: برای مقابله با پدیده گرد و خاک صنعت برق استان یک هزار و ۶۴۸ میلیارد و ۷۱۴ میلیون ریال اعتبار لازم دارد.

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان گفت: برای مقابله با پدیده گرد و خاک صنعت برق استان یک هزار و ۶۴۸ میلیارد و ۷۱۴ میلیون ریال اعتبار لازم دارد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان ، محمود دشت بزرگ در مورد ‏اعتبارت لازم برای مقابله با پدیده گرد و غبار اظهار کرد: با توجه به احتمال تکرار گرد و خاک و لزوم حفظ پایداری شبکه اولویت بندی هایی برای مقابله با این پدیده صورت گرفته که در وهله اول برای پوشش عایقی تجهیزات پست های انتقال، خرید زنجیره مقره سیلیکونی و دستگاه مقره شوی همراه با کشنده ۲۶۵ میلیارد و ۴۸۰ میلیون ریال اعتبار لازم است.

وی افزود: در اولویت دوم در نظر گرفته شده پوشش عایقی تجهیزات پستهای فوق توزیع و خرید زنجیره مقره سیلیکونی (اولویت دوم و سوم) با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۲۲۴ میلیارد و ۲۶۲ میلیون ریال و برای شستشوی شبکه شامل؛ شستشوی پست ها و زنجیره مقره خطوط نیز ۱۵۸ میلیارد و ۹۷۲ میلیون ریال اعتبار لازم است.

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان جمع اعتبار مورد نیاز برای مقابله با پدیده گرد و خاک را یک هزار و ۶۴۸ میلیارد و ۷۱۴ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: علاوه بر اقدامات فوق، آلودگی هوا افزایش هزینه های دیگری نیز برای صنعت برق استان شامل احداث پستهای برق بصورت سرپوشیده و یا GIS، ضرورت شستشوی مستمر تجهیزات در معرض آلودگی و لزوم بازنگری در استاندارد طراحی تجهیزات از آلودگی فوق سنگین به همراه دارد.

دشت بزرگ در خصوص مصوبه فروردین ۹۶ هیئت وزیران برای توسعه و پایداری شبکه برق استان اضافه کرد: در این مصوبه بابت طرح های توسعه و پایداری شبکه برق ۱۵ هزار میلیارد ریال مصوب شده که مقرر است در سال ۹۶ مبلغ پنج هزار میلیارد ریال در قالب اسناد خزانه اسلامی تخصیص یابد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی