رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April

گزارشی از کالاهای اساسی در بازارهای جهانی

در هفته گذشته کالاهای اساسی در بازارهای جهانی روند متفاوتی را تجربه کردند و با فراز و فرود مواجه شدند.

در هفته گذشته کالاهای اساسی در بازارهای جهانی روند متفاوتی را تجربه کردند و با فراز و فرود مواجه شدند.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از دنیای معدن، در هفته ای که گذشت طوفان ها بر بازار انرژی تاثیرات قابل توجهی داشتند به سبب این طوفان ها قیمت های نفت خام و گاز طبیعی سیر صعودی داشتند.در آپالاچی برای کارگرانی که احتمال میرود شغل خود را از دست دهند فرصت های جدیدی در زمینه زغال سنگ در دست اجرا است.

در روزهای گذشته بازار فلزات شرایطی نا مناسبی را پشت سر گذاشت.قیمت های مس، طلا و آلومینیوم به علت نگرانی های اقتصادی سقوط کرد.در بازار کشاورزی نیز قیمت گندم روند صعودی داشت و افزایش تقاضا برای اتانول به بالا رفتن قیمت ذرت کمک کرد.

نگاهی گذرا به بازار کالاهای اساسی داریم.

بازار انرژی

نفت: با افزایش میزان تقاضا بعد از طوفان ایرما قیمت نفت خام تا ۴۹٫۳۰ دلار به ازای هر بشکه افزایش یافت.

گاز طبیعی: قیمت گاز طبیعی نیز با افزایش میزان تقاضا برای دومین هفته متوالی بالا رفت و به ۳٫۰۵۶ دلار به ازای واحد حرارتی بریتانیا رسید.

زغال سنگ: یک برنامه جدید در آپالاچی با هدف ارائه مهارت های شغلی جدید در زمینه زغال سنگ برای کارگرانی که احتمال دارد شغل خود را از دست بدهند در دست اجرا است.

بازار فلزات

مس: پس از هفته ها گمانه زنی و گزارش اقتصادی ضعیف از چین که مسئول تقریبا نیمی از تقاضای جهانی است، در نهایت قیمت مس به ۲٫۹۷ دلار به ازای هر پوند سقوط کرد.

فلزات گران بها: افزایش قیمت دلار فشارهایی بر قیمت طلا گذاشته و قیمت آن را به ۱۳۲۸٫۵۶ دلار به ازای هر اونس کاهش داده است که در هفته های آینده این رقم کمتر هم می شود.

دیگر فلزات: نگرانی ها برای قیمت انرژی سبب کاهش تولیدات آلومینیوم شد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی