رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 23 June

برای حضور در بازارهای جهانی ناگزیر از سرمایه گذاری و صرف هزینه هستیم

رییس شرکت آی تی اف گروپ (ITF Group) برگزار کننده ایرانی نمایشگاه اکسپوی باکو ۲۰۱۷ می گوید: برای شناساندن توانمندی های ایرانیان در عرصه تولید کالا و ارائه خدمات در بازارهای جهانی، ناگزیر از سرمایه گذاری و صرف هزینه هستیم؛ موضوعی که در سطح منطقه به آن ورود کرده ایم.

رییس شرکت آی تی اف گروپ (ITF Group) برگزار کننده ایرانی نمایشگاه اکسپوی باکو ۲۰۱۷ می گوید: برای شناساندن توانمندی های ایرانیان در عرصه تولید کالا و ارایه خدمات در بازارهای جهانی، ناگزیر از سرمایه گذاری و صرف هزینه هستیم؛ موضوعی که در سطح منطقه به آن ورود کرده ایم.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از ایرنا، «حسن مرتجی» روز گذشته و یک روز مانده به برگزاری رویداد تجاری نمایشگاه اکسپوی باکو ۲۰۱۷ افزود: برپایی نمایشگاه های بین المللی، ایده و فکر جهانی می خواهد. در فضای کنونی اقتصادی جهان، برگزاری نمایشگاه کاری سخت و دشوار است و باید به آخرین فناوری ها و تکنولوژی های روز جهان مجهز باشیم.

وی نمایشگاه را محفلی دانست که در برپایی آن باید نسبت به هماهنگی های مختلف با ارگان ها و دستگاه های گوناگون اقدام کرد. گام های اولیه برای برپایی نمایشگاه کنونی که از فردا شاهد افتتاح آن خواهیم بود از حدود هشت ماه پیش برداشته شده است.

رییس شرکت آی تی اف گروپ (ITF Group) ادامه داد: برای برپایی و برگزاری نمایشگاه های بین المللی باید در وهله نخست افکار و ایده ها در این سطح باشد، همچنین باید از توانایی تعامل و گفت وگو با فرهنگ های مختلف برخوردار و آگاه بود ، کوچکترین رفتار برگزار کنندگان می تواند در توسعه مراودات اقتصادی شرکت ها و کشورها تاثیرگذار باشد.

مرتجی برگزاری نمایشگاه های بین المللی را صنعتی عظیم برشمرد که نیازمند هماهنگی های مختلف در امور حمل و نقل، گمرک، تبلیغات، تهیه ویزا، هتل و … است و اگر هر یک از این مراحل درست اجرا نشود، به طور قطع تبعاتی خواهد داشت و برگزارکنندگان را از اهداف نهایی دور می کند.

وزیر صادرات

وی در ادامه این گفت و گو با تاکید بر لزوم وجود «وزیر صادرات» در کابینه دولت دوازدهم ، تحقق این مهم و همچنین ایجاد کنسرسیوم های صادراتی که مانع تکروی صادرکنندگان می شود را بسیار به نفع صادرکنندگان و ایجاد هم افزایی بیشتر بین آنان مهم دانست.

هزینه های برپایی نمایشگاه

مرتجی درباره پاویون ایران در این نمایشگاه گفت: پاویون جمهوری اسلامی ایران در فضایی به مساحت ۶۰۰ متر مربع در این نمایشگاه برپا می شود. کشور میزبان (جمهوری آذربایجان) وکشورهای ترکیه و چین هم پاویون اختصاصی دارند.

برگزار کننده نمایشگاه اکسپوی باکو ۲۰۱۷ با تقدیر از «آزپروما» (سازمان توسعه تجارت کشور آذربایجان) در فراهم ساختن مقدمات برگزاری این نمایشگاه، در ادامه به هزینه های برپایی آن اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از ۳۵۰ هزار دلار هزینه ارزی صرف اجاره مکان، غرفه سازی، آماده سازی شرکت ها برای حضور، تبلیغات محیطی و رسانه ای، امور گمرکی و … و همچنین نزدیک به ۵۰۰ میلیون تومان هزینه ریالی صرف پرداخت بیمه، مالیات، وام و تسهیلات، خدمات اینترنت، آب، برق، گاز و تلفن و… شده است.

مرتجی می گوید، اجاره هر مربع فضای نمایشگاهی در اکسپوی باکو ۱۴۰ یورو است که با احتساب هزینه های ساخت و غرفه آرایی، در مجموع به بیش از ۱۸۰ یورو بالغ می شود.

وی همچنین هزینه های صرف شده برای تبلیغات این رویداد تجاری را در دو کشور ایران و آذربایجان افزون بر ۴۵ هزار یورو اعلام کرد.

این فعال اقتصادی ابراز امیدواری کرد برگزاری این نمایشگاه بتواند ضمن آشنا کردن کشورهای شرکت کننده با توانمندی های بالای شرکت های ایرانی، توسعه روابط اقتصادی و تجاری بین شرکت ها و کشورها، تبلیغ محصولات و خدمات ایرانی، ارز اوری و ایجاد اشتغال را به همراه داشته باشد.
مرتجی همچنین از قطعی شدن حضور وزیر انرژی بوسنی و هرزگوین، وزیر انرژی و زغال سنگ اوکراین، سفیر اوکراین و ترکیه تا این لحظه خبر داد و ابراز امیدواری کرد این نمایشگاه با استقبال چشمگیر علاقه مندان همراه شود.

بر اساس این گزارش، نمایشگاه بین المللی صنعت CASPINDEXPO و نمایشگاه بین المللی ساختمان به طور همزمان از ۲۲ تا ۲۴شهریور ماه امسال در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان برگزار می شود.

این نمایشگاه در فضایی به مساحت هشت هزار متر مربع در دو سالن در مرکز نمایشگاهی باکو اکسپو سنتر برگزار می شود.

در مجموع ۵۲ شرکت شامل ۲۰ شرکت ایرانی و ۳۲ شرکت خارجی از ۱۴ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه شرکت کرده اند و همچنین ۱۱۰ نفر تاجر و فعال بازرگانی خارجی تاکنون برای حضور در همایش (بیزینس فروم) این رویداد در باکو حاضر شده اند.

هدف از برپایی این نمایشگاه ایجاد فرصت برقراری ارتباط و شناسایی شرکت های معتبر داخلی و خارجی، آشنایی با آخرین دستاوردها و فناوری های روز جهان، در اختیار گذاردن فرصت انعقاد قراردادهای کاری، یافتن نمایندگان فعال، فراهم کردن زمینه مناسب برای ارائه آخرین دستاوردهای نوین علمی، پژوهشی و صنعتی در حوزه های مختلف صنعتی، افزایش کیفیت تولید و رسیدن به استانداردهای جهانی و آشنایی و تبادل تجربیات شرکت ها با یکدیگر در یک مکان مناسب و زمان کوتاه است.

همچنین ملاقات با طرف های تجاری، دستیابی به پروژه ها و مناقصه ها در بازار کشورهای مشترک المنافع – CIS- و جمهوری آذربایجان و بازاریابی موفق با تضمین امنیت سرمایه گذاری از اهداف دیگر این نمایشگاه سه روزه به شمار می رود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی