رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

بازگشت 60 درصد واحد صنعتی نیمه فعال استان سمنان به چرخه تولید

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان گفت : بیش از ۶۵۰ واحد صنعتی سمنان در چهار سال گذشته به چرخه تولید برگشت و این امر در کاهش نرخ بیکاری در این استان بسیار تاثیرگذار بوده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان گفت : بیش از ۶۵۰ واحد صنعتی سمنان در چهار سال گذشته به چرخه تولید برگشت و این امر در کاهش نرخ بیکاری در این استان بسیار تاثیرگذار بوده است.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از ایرنا، امیر خلیلی خواه اظهارداشت : در سال ۹۲ متوسط نرخ بیکاری در سمنان بیش از ۱۵ درصدد بود که با درایت و اقدامات دولت تدبیر و امید این آمار اکنون به کمتر از ۸٫۵ درصد رسیده است.

وی خاطرنشان کرد : پیگیری و رفع مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی سمنان برای افزایش اشتغال در استان برای چهار سال آینده هم ادامه می یابد و براساس برآوردهای اولیه تا پایان کار دولت دوازدهم بیش از ۵۰ هزار شغل در سمنان ایجاد می شود.
خلیلی خواه برگزاری همایش های اقتصادی رادر کاهش نرخ بیکاری در سمنان تاثیرگذار دانست و افزود : باید با جذب سرمایه گذار برای افزایش رفاه اجتماعی در این استان اقدام کرد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان تصریح کرد : زیرساخت های لازم برای سرمایه گذاری فعالان اقتصادی در سمنان آماده است مهم این که مسوولان امر با درایت و تیزهوشی و با برگزاری همایش های متعدد برای کاهش آمار بیکاری در استان تلاش کنند.

خلیلی خواه اضافه کرد : تاکنون بیش از ۴۰ درصد از تفاهم نامه سرمایه گذاری دولت با بخش خصوصی به ارزش ۷۱ هزار میلیارد ریال در سمنان در مرحله اجرایی قرار گرفته و با توجه به زیرساخت ها تا پایان امسال مشارکت بیشتری برای عملیاتی کردن این تفاهم نامه ها انجام می شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی سمنان گفت: این استان ظرفیت های پیدا و پنهانی در زمینه های مختلف اقتصادی، صنعتی و معدنی برای افزایش اشتغال و رونق کسب و کار دارد و باید با اتخاذ تدابیر راهبردی فعالان اقتصادی را برای سرمایه گذاری در سمنان جذب کرد.

بر اساس این گزارش، در سه ماه اول سال ۹۶، نرخ بیکاری در استان سمنان ۸٫۸ درصد و ۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بود و با تحقق کامل ارایه تسهیلات ۹ هزار میلیارد ریالی رونق تولید و اجرای طرح‌های اقتصادی در قالب تفاهم‌نامه های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به تعداد ۸۷ طرح با سرمایه گذاری ۷۱ هزار و ۵۱۰ میلیارد ریال در همایش‌های سرمایه‌گذاری این استان، انتظار می رود اشتغال افزایش و نرخ بیکاری در سمنان کاهش قابل توجهی یابد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی