رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

30 واحد تولیدی غیرفعال دامغان در دولت تدبیر و امید به چرخه تولید برگشت

فرماندار دامغان گفت : ۳۰ واحد تولیدی این شهرستان در دولت تدبیر و امید با ارایه تسهیلات ۷۰۰ میلیارد ریالی و با رفع مشکلات بیمه ای و مالیاتی به چرخه تولید برگشته است.

فرماندار دامغان گفت : ۳۰ واحد تولیدی این شهرستان در دولت تدبیر و امید با ارایه تسهیلات ۷۰۰ میلیارد ریالی و با رفع مشکلات بیمه ای و مالیاتی به چرخه تولید برگشته است.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از ایرنا، علی اصغر مجد روز سه شنبه افزود : در سال ۹۲ بیش از ۳۵ درصد از واحدهای صنعتی دامغان غیر فعال بود که با درایت دولت تدبیر و امید اکنون این آمار به کمتر از ۲۰ درصد رسیده است.

وی اظهارداشت : بخش قابل توجه ای از واحدهای صنعتی و تولیدی دامغان با چالش کمبود آب و بیمه ای و مالیاتی مواجه است که باید در دولت دوازدهم برای افزایش اشتغال، این چالش ها در این شهرستان برطرف شود.

وی ادامه داد : کمبود آب چالش اساسی در اجرایی نشدن طرح های توسعه ای اقتصادی در دامغان است که باید با برنامه ریزی های هدفمند در کوتاه مدت این مشکل برطرف شود.

مجد اضافه کرد : ۱۳۰ واحد معدنی در دامغان وجود دارد که بیش از ۲۰ درصد از آنها به دلیل کمبود آب غیر فعال است.

فرماندار دامغان تصریح کرد : نرخ بیکاری در این شهرستان نسبت به متوسط نرخ استانی بیش از ۲ درصد بیشتر است که باید با اجرای دقیق برنامه اقتصاد مقاومتی و اجرای طرح های اشتغال آفرین برای رفع این معضل اقدام کرد.

مجد اضافه کرد : عملکرد دولت تدبیر و امید در چند سال گذشته برای اجرای طرح های توسعه ای مطلوب بود و باید برای کاهش نرخ بیکاری برای چهار سال آینده هم این طرح مهم اجرایی شود.

فرماندار دامغان تصریح کرد : این شهرستان با وجود زیرساخت های مهم صنعتی، کشاورزی ، نرخ بیکاری قابل توجه ای دارد و باید با اتحاد برای رفع این چالش اقدام کرد.

به گزارش، در سه ماه اول سال ۹۶، نرخ بیکاری در استان سمنان ۸٫۸ درصد و ۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بود و با تحقق کامل ارایه تسهیلات ۹ هزار میلیارد ریالی رونق تولید و اجرای طرح‌های اقتصادی در قالب تفاهم‌نامه های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به تعداد ۸۷ طرح با سرمایه گذاری ۷۱ هزار و ۵۱۰ میلیارد ریال در همایش‌های سرمایه‌گذاری این استان، انتظار می رود اشتغال افزایش و نرخ بیکاری در سمنان کاهش قابل توجهی یابد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی