رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 22 June

وعده وزیر صنعت برای تثبیت تعرفه ها
رییس اتاق بازرگانی تهران:

وعده وزیر صنعت برای تثبیت تعرفه ها

رییس اتاق بازرگانی تهران گفت :وزیر صنعت وعده تثبیت تعرفه ها را برای چهار سال داده که این تعرفه ها تنها در موارد خاص تغییر خواهد کرد.

رییس اتاق بازرگانی تهران گفت :وزیر صنعت وعده تثبیت تعرفه ها را برای چهار سال داده که این تعرفه ها تنها در موارد خاص تغییر خواهد کرد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از ایسکانیوز؛ مسعود خوانساری رییس اتاق بازرگانی ،صنایع معادن و کشاورزی تهران صبح امروز در سی امین نشست هیات نمایندگان رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به جلسه اخیر با وزیر صنعت گفت :وزیر صنعت وعده تثبیت ۴ ساله تعرفه ها را داده و تنها در موارد خاص این تعرفه ها تغییر خواهد کرد.

او با اشاره به اخذ رای اعتماد وزرا از مجلس شورای اسلامی، ابراز امیدواری کرد تا یک صدای واحد به خصوص در حوزه اقتصادی، از دولت شنیده شود.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران افزود: موضوعاتی همچون تک نرخی کردن ارز، اصلاح سیستم نظام بانکی، مبارزه با فساد، رونق بازار سرمایه و حذف مجوزهای اصلی که باید در راس کار دولت باشد، از سوی هیات نمایندگان در جلسه ماه گذشته با وزرای اقتصاد و بازرگانی درمیان گذاشته شد، در این میان اتاق تهران آمادگی دارد تا با همکاری دولت، در خصوص تحقق این اهداف، گام بردارد.

خوانساری به حضور مدیرعامل موسسه فریزر در اتاق بازرگانی تهران اشاره کرد و گفت :امیدواریم با ارائه راهکارها و پیسنهادات این موسسه شاهد بهبود رتبه ایران در آزادی اقتصادی باشیم .چرا که رتبه کنونی ایران ۱۵۲ است.

رییس اتاق بازرگانی تهران تصریح کرد : همراه بنیانگذار فریزر، وزیر اقتصادی عمان که رئیس کمیته جذب سرمایه گذاری خارجی این کشور است، نیز حضور داشت و به گفته او ، قبل از آزادی اقتصادی، درآمد سرانه عمان ۴ هزار دلار بود و با اصلاحات انجام شده با کمک موسسه فریزر، درآمد سرانه این کشور به ۳۶ هزار دلار رسیده است.

خوانساری با بیان اینکه پیشنهاد موسسه فریزر این است که اجازه داده نشود که سرمایه های ایرانی از کشور خارج شود، گفت: پیشنهاد دیگر این بود که از سرمایه ایرانیان مقیم خارج استفاده شود و سپس به جذب سرمایه گذاری خارجی پرداخته شود که بر این اساس، کمیسیون تسهیل فضای کسب و کار قرار است به این موضوعات پرداخته شده و با تشکیل کارگروه با وزارتخانه‌ها، این کار در اتاق تهران و دولت به سرانجام برسد.

او گفت: وزیر صنعت در جلسه اخیر خود اعلام آمادگی کرد که همه شرکت های وزارت صنعت به بخش خصوصی واگذار شود؛ ضمن اینکه موضوع دیگری که در دیدار هیات رئیسه اتاق ایران با وزیر صنعت مطرح شد این بود که وزیر جدید قصد دارد تا تعرفه‌ها را به مدت ۴ سال ثابت نگه دارد و فقط در موارد ضروری این تغییرات صورت گیرد.

خوانساری به برگزاری اجلاس جهانی اتاق های بازرگانی در هفته آینده اشاره کرد و گفت :بر این اساس هیاتی از اتاق های بازرگانی ایران و تهران در آن حضور دارند.

خوانساری با اشاره به رشد اقتصادی ارایه شده برای فصل بهار از سوی مرکز آمار ایران خاطرنشان کرد: بعد از بیست فصل متوالی که رشد ساختمان منفی یا صفر بوده است، در فصل بهار به ۷.۱ درصد رسیده است که اگر این وضعیت تداوم یابد، جای امیدواری دارد که رونقی در بخش ساختمان در فصل های پیش رو داشته باشیم.

خوانساری با اشاره به لزوم تک نرخی شدن ارز گفت : رئیس کل بانک مرکزی موضوع تک نرخی کردن ارز را مطرح کرده که حذف ارز مسافرتی نیز مقدمه آن بوده است که امیدواریم تک نرخی شدن ارز نیز در سال جاری صورت گیرد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی