رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 23 June

کسب گواهی نامه عالی جهانی آزمایشگاه آب توسط فولاد هرمزگان

رییس آزمایشگاه های شرکت فولاد هرمزگان از کسب گواهی نامه عالی آزمایشگاه آب توسط این شرکت در آزمون کفایت تخصصی برای سومین سال متوالی خبر داد.

رییس آزمایشگاه های شرکت فولاد هرمزگان از کسب گواهی نامه عالی آزمایشگاه آب توسط این شرکت در آزمون کفایت تخصصی برای سومین سال متوالی خبر داد.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان، عباس آباذری در این باره اظهار داشت: در این آزمون که ۶۵ آزمایشگاه از ۱۲ کشور جهان از جمله اتریش، بلژیک، جمهوری، چک، سوئد، روسیه، ترکیه، لهستان و مجارستان شرکت داشتند، آزمایشگاه فولاد هرمزگان نتیجه ای بسیار عالی کسب کرد.

وی بیان داشت:آزمون کفایت تخصصی (PT) ابزاری است که برای ارزیابی عملکرد آزمایشگاههای آزمون و کالیبراسیون با استفاده از مقایسه های بین آزمایشگاهی به کار می رود و آزمایشگاه های صنایع مختلف می توانند با مشارکت مستمر در این برنامه ها اعتبار اندازه گیری های خود را به مشتریان ،نهادهای قانونی و مراجع اعتباردهی اثبات کنند.

وی خاطرنشان کرد: تایید عملکرد مناسب آزمایشگاه، شناسایی مشکلات آزمون ها و اندازه گیری ها، مقایسه توانمندی های کارکنان، دسترسی به مواد مرجع برای انجام فعالیت های کنترل کیفیت داخلی، تعیین دقت و صحت روش ها، ایجاد اعتماد در کارکنان، مدیریت و مشتریان آزمایشگاه از دیگر مزایای این برنامه می باشد.

اباذری افزود: این آزمون توسط سازمان دهنده برنامه شرکت SPL جمهوری چک که از معتبرترین مراجع این آزمون در دنیا می باشد برگزار شده است.

فولاد هرمزگان دومین کارخانه بزرگ تولید فولاد کشور، در کنار خلیج فارس در زمینی به مساحت ۹۵ هکتار در ۱۳ کیلومتری غرب شهر بندرعباس و در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس واقع شده است.

فولادهای تولیدی در شرکت فولاد هرمزگان بیشتر فولادهای کربنی برای کاربرد رول و ورق به صورت نورد گرم و سرد است.

شرکت فولاد هرمزگان دارای ظرفیت اسمی ۱٫۵ میلیون تن تختال(اسلب) به ضخامت ۲۰۰ و ۲۵۰ میلی متر، عرض ۹۰۰ تا ۲۰۰۰ میلی متر و طول ۶۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ میلی متر است.

همچنین فولاد هرمزگان قادر به تولید محصولات میانی از قبیل یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن آهن اسفنجی در سال، ۹۰ هزار تن آهک در سال، ۷۵۰۰ نرمال متر مکعب اکسیژن بر ساعت، ۱۸۰۰۰ نرمال متر مکعب بر ساعت نیتروژن و ۱۲۰ نرمال متر مکعب بر ساعت آرگون است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی