رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

پرداخت تسهیلات به یک هزار واحد تولیدی در قزوین

استاندار قزوین گفت: در سال جاری به یک هزار واحد تولیدی در استان تسهیلات پرداخت می شود.

استاندار قزوین گفت: در سال جاری به یک هزار واحد تولیدی در استان تسهیلات پرداخت می شود.

به گزارش گروه بانک و بیمه و بورس ویکی پی جی به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، فریدون همتی در دیدار با مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره بانک سپه کشور بیان کرد: در سال گذشته با توجه به شرایط صنعتی و کشاورزی استان و از طرف دیگر در نتیجه تحریم های اقتصادی و بین المللی، فشار سختی به واحدهای تولیدی وارد شد به گونه ای که بخشی از تولید را تحت تاثیر قرار داده و موجبات نگرانی را فراهم کرده بود.

وی افزود: در چنین شرایطی دولت با تدوین سیاست ها و برنامه های حمایتی اقتصادی به ویژه تهیه بسته بانکی  در قالب طرح بهین یاب توانست به شکل ویژه ای حوزه تولید و اشتغال را مورد حمایت و پشتیبانی قرار دهد.

استاندار قزوین اضافه کرد: در سال گذشته در قالب طرح بهین یاب به یک هزار و ۱۲۲ طرح مبلغ یک هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی پرداخت شد که این طرح در گام اول منجر به تثبیت اشتغال شد و اگر تسهیلات بانکی در سال گذشته به واحدهای تولیدی مشکل دار پرداخت نمی شد، نزدیک به ۵۰ هزار نفر در استان به آمار بیکاران افزوده می شد.

وی اعلام کرد: با پرداخت این تسهیلات هم تولید و اشتغال در استان تثبیت شد و هم ۲۲ هزار فرصت شغلی جدید فراهم شد که ۱۴ هزار نفر از این نیروی کار دارای کد بیمه ای جدید هستند.

همتی با اشاره به افزایش صادرات در استان اظهار کرد: در سال ۹۵ صادرات استان به بیش از ۲ برابر در مقایسه با سنوات پیشین افزایش یافت و از ۳۰۰ میلیون دلار به ۶۷۵ میلیون دلار افزایش یافت که این حجم از صادرات نشان از نشاط و پویایی تولید دارد.

وی توضیح داد: در سال گذشته حجم سرمایه گذاری خارجی مصوب استان ۴۰۱ میلیون دلار بود که ۱۸۰ میسلیون دلار از این رقم عملیاتی شده است؛ در حال حاضر ۵۰۰ واحد تولیدی نیمه تمام در استان قزوین وجود دارد که تمرکز و محور تسهیلات بانکی در سال جاری پرداخت تسهیلات سرمایه  ثابت برای راه اندازی این واحدها است.

استاندار قزوین ادامه داد: علاوه بر این ۵۰۰ واحد صنعتی، گردشگری و کشاورزی هم در استان به سرمایه در گردش نیاز دارند که در دستور کار مدیریت ارشد استان قرار دارد.

وی تصریح کرد: برای رونق تولید و ایجاد اشتغال زایی به حمایت بانک ها در این زمینه نیازمندیم و انتظار داریم که با توجه به روحیه جهادی که در مدیران بانک ها وجود دارد بیش از گذشته بتوانیم با حمایت این موسسات اقتصادی شاهد رونق این واحدها باشیم.

همتی خاطر نشان کرد: بدون تردید با حمایت بانک ها می توانیم گام های اساسی را برای رونق تولید برداریم و در این حوزه بانک سپه به شکل عملیاتی در تسریع و اجرای پروژه های حوزه تولید همکاری نزدیک و مثبتی از خود نشان داده است.

گفتنی است در این جلسه در خصوص پرداخت تسهیلات به منظور تسریع در اجرای طرح گازرسانی به مناطق روستایی و دور افتاده استان، تکمیل یک مجتمع گردشگری و آب درمانی در شهرستان آوج و همچنین پرداخت تسهیلات ارزی برای تکمیل یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی کاسپین بحث و بررسی لازم انجام و اعلام موافقت شد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی