رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

۳۵ درصد واحدهای تولیدی و صنعتی ملایر تعطیل و نیمه تعطیل است

رییس صنعت، معدن و تجارت ملایر با بیان اینکه ۳۵ درصد واحدهای تولیدی و صنعتی ملایر تعطیل و نیمه تعطیل است، گفت: تاکنون ۳۲ واحد با مبلغ ۲۴ میلیارد تومان به بانک معرفی شده‎‌اند که از این تعداد یک واحد موفق به دریافت تسهیلات شده است.

رییس صنعت، معدن و تجارت ملایر با بیان اینکه ۳۵ درصد واحدهای تولیدی و صنعتی ملایر تعطیل و نیمه تعطیل است، گفت: تاکنون ۳۲ واحد با مبلغ ۲۴ میلیارد تومان به بانک معرفی شده‎‌اند که از این تعداد یک واحد موفق به دریافت تسهیلات شده است.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از تسنیم، داریوش صفاری با بیان اینکه هم ‌اکنون تعداد ۲۲۶ واحد تولیدی و صنعتی دارای پروانه در شهرستان فعالیت دارند اظهار داشت: ۶۵ درصد این واحدها بین ۳۰ تا صد درصد فعال هستند.

رییس صنعت معدن و تجارت ملایر مهمترین مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان ملایر را کمبود نقدینگی و رکود بازار دانست و افزود: در حال حاضر ۳۵ درصد واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان تعطیل و نیمه تعطیل هستند و کمتر از ظرفیت خود فعالیت دارند.

وی تصریح کرد: تعداد ۱۰۴ فقره‌ جواز تاسیس واحد صنعتی در ملایر وجود دارد که در صورت بهره‌بردای این تعداد واحد، ۲ هزار و ۵۴۰ نفر شغل در این شهر ایجاد می‌شود.

رییس صنعت، معدن و تجارت ملایر با بیان اینکه سال گذشته در راستای رفع مشکلات واحد‌های تولیدی و صنعتی شهرستان اقدامات خوبی انجام شده اظهار داشت: با پیگیری نمایندگان مردم ملایر، مسئولان شهرستان و استان واحدهای تولیدی دارای مشکل به ستاد تسهیل استان معرفی شدند.

صفاری با تاکید بر اینکه تعداد واحد‌های معرفی شده شهرستان به ستاد تسهیل استان ۴۶ واحد بوده است، گفت: در ستاد تسهیل ۱۰۹ مصوبه برای این واحدها مصوب شده که از این‌میزان ۳۹ مصوبه آن اجرایی و تعداد ۳۵ مصوبه در دست اقدام و ما بقی نیز انجام نشده است.

رییس صنعت، معدن‌ و تجارت ملایر افزود: مصوبات اجرا نشده مربوط به واحد‌هایی است که توانشان به صفر رسیده و صاحبان آنها دیگر مراجعه نکرده‌اند.

وی بیان کرد: از این تعداد ۴۶ واحد تولیدی،صنعتی شهرستان که برای دریافت ۴۶ میلیارد تومان در ستاد تسهیل استان ثبت نام شده‌اند تاکنون ۳۲ واحد با مبلغ ۲۴ میلیارد تومان تایید و معرفی شده که از این تعداد یک واحد موفق به دریافت تسهیلات شده است.

صفاری یکی از مهمترین اقدامات ستاد تسهیل استان در راستای رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان به رفع مشکل واحد ذوب آهن آلیاژی ملایر با پیگیری نمایندگان و استانداری خبر داد و افزود: در حال حاضر فاز اول واحد نورد ذوب آهن آلیاژی در حال فعالیت است و واحد نورد آن نیز به زودی فعالیت خود را شروع می‌کند.

رییس صنعت، معدن و تجارت ملایر از معرفی ۱۷ واحد تولیدی و صنعتی برای دریافت تسهیلات بازسازی و نوسازی خبر داد و افزود: در این راستا چهار واحد تایید شده و به بانک معرفی شده‌ است.

صفاری بیان کرد: سال گذشته ۲۷ واحد در قالب اعتبارات رونق تولید تسهیلاتی بالغ بر ۲۱ میلیارد تومان دریافت کردند.

رییس صنعت، معدن ‌و تجارت ملایر از راه‌اندازی واحد فرآوری آندولوزیت نسوز توسط شرکت کیان صنعت در محدوده چشمه پهن با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان خبر داد و افزود: ماشین آلات این واحد صنعتی در حال نصب است و‌ در صورت راه‌اندازی این واحد برای ۱۰۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی