رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 23 June

چابهار نیازمند ساخت آب شیرین کن با ظرفیت 50 هزار مترمکعب است

رییس شورای اسلامی شهر چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ساخت آب شیرین کن با ظرفیت ۵۰ هزار مترمکعب برای تامین آب آشامیدنی مورد نیاز مردم این شهرستان ضروری است.

رییس شورای اسلامی شهر چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ساخت آب شیرین کن با ظرفیت ۵۰ هزار مترمکعب برای تامین آب آشامیدنی مورد نیاز مردم این شهرستان ضروری است.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از ایرنا، الله بخش جدگال اظهار داشت: شهر چابهار بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت دارد و این شهر به دلیل جذابیت های اقتصادی، تجاری و گردشگری مهاجر پذیر و جمعیت آن در طول ۴۰ سال گذشته بیش از ۶۰ برابر رشد کرده است.

وی افزود: امکانات و زیرساخت های شهر چابهار باید متناسب با جمعیت آن در نظر گرفته شود تا مردم از امکانات اولیه زندگی نظیر آب، فضای آموزشی و بهداشت با مشکل مواجه نشوند.

وی بیان کرد: مردم شهر چابهار چندین دهه با مشکل بی آبی مواجه هستند و تاکنون این مشکل مرتفع نشده است.

وی ادامه داد: هم اینک برای حدود ۱۸ هزار مشترک آب شهری چابهار ۱۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب از آب شیرین کن چابهار در نظر گرفته شده است که جوابگوی جمعیت این شهر نیست.

رییس شورای اسلامی شهر چابهار تصریح کرد: شهروندان این شهر در هفته ای تنها ۲ نوبت از آب بهره مند می شوند و بیش از نیمی از جمعیت با کمبود آب مواجه هستند.

جدگال تنها راه نجات مردم چابهار از بی آبی را ساخت آب شیرین کن با ظرفیت ۵۰ هزار مترمکعب عنوان کرد.

وی از کمبود شدید فضای آموزشی در سطح شهر چابهار انتقاد کرد و افزود: سرانه فضای آموزشی به ازای هر دانش آموز کمتر از نیم مترمربع است که این زیبنده شهر چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران و دروازه توسعه محور شرق نیست.

وی مشارکت صنایع مختلف نظیر شرکت پتروشیمی، فولاد و منطقه آزاد، اداره کل بنادر و دریانوردی و شیلات برای ساخت بیش از ۲۰۰ کلاس درس جدید را در شهرستان چابهار خواستار شد.

وی گفت: شهر چابهار از نظر سرانه کتابخانه ای نیز با مشکلات زیادی مواجه است و بسیاری از نقاط شهر مبلمان مناسبی ندارند.

بر اساس این گزارش، شهرستان چابهار براساس سرشماری آبان سال ۱۳۹۵ با جمعیت ۲۸۳ هزار و ۲۰۴ نفر و ۴۸هزار و ۱۴۷ خانوار از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان(مکران) و از غرب به شهر کنارک متصل است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی