رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

پیشرفت 53 درصدی طرح انتقال آب بن - بروجن

مدیرکل دفتر فنی استانداری چهارمحال و بختیاری از پیشرفت ۵۳ درصدی طرح انتقال آب بن – بروجن خبر داد و گفت: این طرح با قوت در ۱۰ نقطه استان در حال اجراست.

مدیرکل دفتر فنی استانداری چهارمحال و بختیاری از پیشرفت ۵۳ درصدی طرح انتقال آب بن – بروجن خبر داد و گفت: این طرح با قوت در ۱۰ نقطه استان در حال اجراست.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از ایرنا، احسان امانی بابادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، طول خط انتقال آب بن – بروجن را ۱۱۲ کیلومتر اعلام کرد و افزود: با اجرای آن، آب شرب ۱۱ شهر و ۱۳ روستا با جمعیتی بالغ بر ۴۶۰ هزار نفر و تامین آب مورد نیاز ۱۰ شهرک و ناحیه صنعتی در مسیر تامین می ‌شود.

وی ادامه داد: در اجرای این طرح ۷۷ کیلومتر جاده کشی، ۶۱ کیلومتر کانال زنی و ۵۳ کیلومتر لوله گذاری انجام شده است.

امانی بابادی گفت: طی ۲ ماه آینده پمپ های طرح خریداری و در محل های مورد نظر نصب می شود.

مدیرکل دفتر فنی استانداری چهارمحال و بختیاری افزود: تلاش خواهد شد که آب شرب مردم تا پایان سال جاری تامین شود.

امانی با اشاره به برخی چالش ها در اجرای این طرح اظهار کرد: در برخی موارد اجرای طرح در زمین های ملی قرار می گیرد که برای کسب مجوزهای قانونی، طرح با وقفه انجام می شود.

بر اساس این گزارش، اجرای طرح انتقال آب بن – بروجن از سال ۱۳۹۱ آغاز شد، این طرح با وجودی که یکی از مهمترین مطالبات مردم استان به شمار می رود و با بهره برداری از آن بسیاری از مشکلات آب استان رفع می شود، اما با چالش ها و حواشی بسیاری مواجه شده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی