رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

کمبود آب چالش اساسی اجرایی نشدن طرح های توسعه ای دامغان

فرماندار دامغان گفت: کمبود آب چالش اساسی در اجرایی نشدن طرح های توسعه صنعتی، اقتصادی و اشتغال آفرین در این شهرستان است.

فرماندار دامغان گفت: کمبود آب چالش اساسی در اجرایی نشدن طرح های توسعه صنعتی، اقتصادی و اشتغال آفرین در این شهرستان است.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از ایرنا، علی اصغر مجد افزود : هم اکنون چالش کمبود آب در پنج روستای دامغان یکی از دلایل اجرا نشدن طرح های اشتغالزایی در این مناطق و مهاجرت بحران کم آبی است.

وی اظهارداشت: بیش از ۳۰ واحد معدنی دامغان به دلیل کمبود آب غیرفعال یا از ۳۰ درصد ظرفیت تولید خود استفاده می کنند که این امر در طولانی مدت به افزایش نرخ بیکاری در این شهرستان منجر می شود.

وی اضافه کرد : در زمان حاضر دامغان با چالش کمبود آب ۱۱۰ لیتر درثانیه مواجه است در حالی که سطح آب در سد شهید شاهچراغی هم بیش از ۵۰ درصد نسبت به ۶ماه گذشته کاهش یافته است.

فرماندار دامغان تاکید کرد : باید برای افزایش اشتغال و رونق و آبادانی این شهرستان برنامه ویژه ای با تامین منابع آبی اتخاذ شود و با شرایط فعلی نمی توان طرح های توسعه ای اقتصادی را در دامغان اجرا کرد.

مجد تصریح کرد : رفع کمبود آب در کنار ارایه تسهیلات رونق تولید و بخشش های مالیاتی و بیمه ای برای کاهش نرخ بیکاری در دامغان مدنظر مسوولان دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

فرماندار دامغان ادامه داد : انتقال آب خزر به استان سمنان مهم ترین خواسته مردم این شهرستان است و امیدواریم با ارایه برنامه های راهبردی این طرح مهم عملیاتی شود.

بر اساس این گزارش، میانگین سرانه مصرف آب در کشور حدود ۲۰۰ لیتر در شبانه روز و در استان سمنان ۱۶۰ لیتر است، در استان سمنان حدود یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون مترمکعب آب در سال تولید می شود. شهرستان دامغان بیش از ۹۰هزار نفر جمعیت دارد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی