رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۴ تیر ۱۴۰۰
  • الجمعة ۱۵ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 25 June

استفاده از فاینانس خارجی برای انتقال آب شرب و کشاورزی به شهرهای شمال خوزستان

جلسه شورای اقتصاد به ریاست معاون اول ریاست جمهوری برگزار شد و سه درخواست وزارت نیرو مورد تصویب قرار گرفت.

جلسه شورای اقتصاد به ریاست معاون اول ریاست جمهوری برگزار شد و سه درخواست وزارت نیرو مورد تصویب قرار گرفت.

ایلنا، جلسه شورای اقتصاد به ریاست معاون اول ریاست جمهوری و با حضور وزرای نفت، امور اقتصادی و دارایی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صنعت، معدن و تجارت، سرپرست وزارت نیرو، معاون علمی و فناوری رییس جمهور، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.

اسحاق جهانگیری با اشاره به یکی از پیشنهادات مطرح شده در این جلسه مبنی بر استفاده از تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) برای انتقال آب شرب و کشاورزی به شهرهای شمال استان خوزستان، عنوان کرد: مسائل استان خوزستان از پیچیدگی و حساسیت فراوانی برخوردار است و دولت اهمیت ویژه‌ای برای حل مسائل این استان قائل است.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه باید حتماً برای حل و فصل مسائل مرتبط با آب و فاضلاب استان خوزستان تصمیمات لازم اتخاذ کنیم، استفاده از فاینانس برای آبرسانی به شهرهای شمال استان خوزستان را مثبت ارزیابی کرد و افزود: استفاده از فاینانس در طرح‌هایی که بازپرداخت آن بر عهده دولت است، توجیه مالی ندارد اما در مورد این طرح به جهت اهمیت و شرایط اضطراری استان خوزستان، دولت از فاینانس استفاده خواهد کرد.

براساس این گزارش، استفاده از اوراق مشارکت ریالی و یا صکوک اسلامی به مبلغ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های مختلف وزارت نیرو از مصوبات این جلسه بود.

در ادامه این نشست همچنین با دو درخواست دیگر سرپرست وزارت نیرو موافقت شد که یکی فروش بخشی از اراضی مازاد نیروگاه پرند و دیگری استفاده از تسهیلات مالی خارجی برای انتقال آب شرب و کشاورزی به شهرهای ایذه، باغ ملک، هفتگل ، قلعه تل، رامهرمز، صیدون و روستاهای مسیر بود که کل تسهیلات آبرسانی به شهرهای شمالی خوزستان ۴۰۶ میلیون یورو و میزان اشتغال‌زایی این طرح ۵۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۲۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی