رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
  • الإثنين ۲۴ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 8 March

افزایش 20 درصدی ظرفیت کارخانه‌های استان مرکزی
معاون استاندار مرکزی خبر داد:

افزایش ۲۰ درصدی ظرفیت کارخانه‌های استان مرکزی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: معتقدیم بیشتر از ۲۰ درصد افزایش ظرفیت در کارخانجات رخ داده است و امید است با تسهیلاتی که سال گذشته و امسال پرداخت شده و می شود در سال آینده روند چشمگیری در رشد صنعت و صادرات کشور و استان اتفاق بیفتد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: معتقدیم بیشتر از ۲۰ درصد افزایش ظرفیت در کارخانجات رخ داده است و امید است با تسهیلاتی که سال گذشته و امسال پرداخت شده و می شود در سال آینده روند چشمگیری در رشد صنعت و صادرات کشور و استان اتفاق بیفتد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، ظفر افشون در جمع خبرنگاران در خصوص طرح هایی که تا امروز در سامانه بهین یاب جهت دریافت تسهیلات ثبت نام کرده اند، گفت: مساعدت های دولت به واحدهای تولیدی در سال ۹۵ خوشبختانه امسال نیز ادامه دارد و واحدهای تولیدی که دچار مشکلاتی از قبیل دارا بودن چک برگشتی یا اقساط معوقه هستند می‌بایست در سامانه بهین یاب ثبت نام برای بهره مندی از تسهیلات رونق تولید ثبت نام کنند.

وی افزود: تا امروز ۱۱۱۸ واحد صنعتی و کشاورزی در این سامانه ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۲۷۹ مورد متقاضی تسهیلات سرمایه در گردش در بخش صنعت و ۶۵ مورد متقاضی سرمایه ثابت و ۸۱ مورد خواهان دریافت تسهیلات بازسازی و نوسازی صنایع بوده اند.

افشون گفت: از مجموع واحدهای متقاضی ۶۲۳ مورد در بخش کشاورزی متقاضی سرمیاه در گردش و ۷۰ مورد متقاضی سرمایه ثابت بوده اند.

وی در خصوص معرفی متقاضیان این تسهیلات به بانک گفت: از این تعداد تاکنون ۵۳۶ واحد به بانک معرفی شده که جمعا متقاضی سه هزار میلیارد ریال تسهیلات هستند و بانک‌ها تسهیلات مورد نیاز ۸ واحد را که بالغ بر ۱۱۹ میلیارد ریال است پرداخت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه از بانک های عامل انتظار می رود که در شش ماهه دوم سال جاری نیز نسبت به پرداخت تسهیلات متقاضیان همت کنند، در خصوص آمار صادرات استان در ۵ ماهه سال جاری اظهار کرد: در نتیجه پرداخت های سال گذشته به واحدهای تولیدی در سال جاری ۳۹۵ میلیون دلار صادرات صورت گرفته که نسبت به سال گذشته از نظر تعداد ۴۳ درصد، از نظر وزن ۶۶ درصد و از نظر ارزش ۵۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد نشان می دهد و نشانگر تاثیر مثبت اعطای تسهیلات رونق تولید و افزایش ظرفیت واحدهای صنعتی استان است.

وی افزود: براساس آمار ارائه شده از سوی شرکت توزیع برق استان در سال ۹۵  با رشد ۱۱ درصدی مصرف برق صنعتی در استان نسبت به سال ۹۴ روبرو بوده ایم که این مهم نیز نشان می دهد که تسهیلات در جای خود قرار گرفته است. معتقدیم بیشتر از ۲۰ درصد افزایش ظرفیت در کارخانجات رخ داده است و امید است با تسهیلاتی که سال گذشته و امسال پرداخت شده و می شود در سال آینده روند چشمگیری در رشد صنعت کشور و استان اتفاق بیفتد و در سال ۹۷ شاهد رشد صادرات به میزان بیشتر از آنچه انتظار می رود باشیم.

افشون در خصوص طرح های افتتاح شده در هفته دولت نیز گفت: در بخش کشاورزی ۲۵ طرح با سرمایه گذاری بالغ بر ۳۳۶ میلیارد ریال و اشتغال مستقیم ۱۲۰ نفر، بخش صنعت و معدن ۱۶ طرح با سرمایه گذاری ۴۷۴۵ میلیارد ریال و اشتغال ۴۷۰ نفر، شرکت شهرک ها افتتاح ۱۵ طرح با سرمایه گذاری ۳۱۰۵ میلیارد ریال و اشتغال مستقیم ۵۹۶ نفر، بخش صنایع دستی و گردشگری افتتاح ۴ طرح با سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد ریال و اشتغال مستقیم ۳۸ نفر، بخش صندوق کارآفرینی امید افتتاح ۱۱ طرح، ۱۱ میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغال ۱۱۱ نفر و در بخش تعاون ۲۷ طرح با سرمایه گذاری ۲۳۵ میلیارد ریال و اشتغال مستقیم ۷۱۸ نفر محقق شد.

به گفته وی، مجموعا در هفته دولت شاهد افتتاح ۹۸ طرح با سرمایه گذاری ۸۴۴۲ میلیارد ریال بودیم که به ایجاد ۲۰۵۳ شغل منجر شد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی