رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

حضور ایران در نشست به هم رسانی بنگاه های کوچک و متوسط در سئول

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از اعزام نمایندگان ۱۲ بنگاه کوچک و متوسط به سومین نشست به هم رسانی فناوری محور بنگاه های کوچک و متوسط ایران و کره جنوبی خبر داد.

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از اعزام نمایندگان ۱۲ بنگاه کوچک و متوسط به سومین نشست به هم رسانی فناوری محور بنگاه های کوچک و متوسط ایران و کره جنوبی خبر داد.

سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران،«غلامرضا سلیمانی» افزود: در جریان نخستین و دومین نشست به هم رسانی بنگاه های دو کشور که فروردین و مرداد ماه سالجاری در سئول و تهران برگزار شد، ۴۸ بنگاه ایرانی با ۵۰ بنگاه کره ای در زمینه انتقال فناوری مذاکره کردند که ۳۵ تفاهم همکاری اولیه بین بنگاه های دو کشور به امضا رسید.

وی مبنای مذاکرات را انتقال فناوری دانست و افزود: مذاکرات تکمیلی طرفین به شکل خرید فناوری یا سرمایه گذاری مشترک انجام می شود.

عضو هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران یادآور شد: با برنامه ریزی صورت گرفته بیش از ۱۲۰ مشاور توسعه فناوری در اقصی نقاط کشور برای احصای نیازهای فناورانه بنگاه های کوچک و متوسط تربیت شده اند و آماده ارائه خدمات مشاوره به صنایع هستند.

وی افزود: از سال گذشته تاکنون، بیش از ۱۹۸ نیاز فناورانه احصا شده که ۵۶ مورد به کره جنوبی ارسال شده است.

این مقام مسئول اولویت ایران را رفع نیازهای فناورانه بنگاه های کوچک و متوسط در داخل کشور دانست و افزود: این نیازها از طریق وزارت علوم، ‌تحقیقات و فناوری و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به همه دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و شرکتهای دانش بنیان اعلام شده است و زمینه برگزاری جلسات رو درو بین واحد صنعتی و واحدهای فناور داخلی نیز از طریق فن بازارهای منطقه‌ای فراهم خواهد شد.
سلیمانی یادآور شد: اسفند ۱۳۹۴ همزمان با سفر رییس جمهوری وقت کره جنوبی به ایران نیز تفاهمنامه همکاری مشترک بین سازمان ما و نهاد متولی بنگاه های کوچک و متوسط کره جنوبی به امضا رسید.

وی ادامه داد: همچنین شهریور ۱۳۹۵ برای نخستین بار مرکز مبادله فناوری با همکاری کره جنوبی در محل دانشگاه چرم ایران با عنوانIKTEC و با هدف فعالیت مشترک در خاورمیانه و شمال آفریقا افتتاح شد.

بر اساس این گزارش، بر اساس برنامه همکاری تعریف شده سالانه ۴ نشست رودررو (B2B) بین بنگاه های کوچک و متوسط ایران و کره در تهران و سئول برگزار می شود که تاکنون دو نشست یکی در سئول و یکی در تهران برگزار شده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی