رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

کارهای موازی زیادی در بخش آب وجود دارد

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران بهره برداری از ۳۴ سد و همچنین غربالگری و اولویت دهی طرح های سدسازی را از گام های مهم دولت یازدهم در این بخش دانست و گفت: امروزه کارهای موازی زیادی در بخش آب وجود دارد.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران بهره برداری از ۳۴ سد و همچنین غربالگری و اولویت دهی طرح های سدسازی را از گام های مهم دولت یازدهم در این بخش دانست و گفت: امروزه کارهای موازی زیادی در بخش آب وجود دارد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، «محمد حاج‌رسولی‌ها» که مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران است، امروز افزود: همین ناهماهنگی‌ها در تحقق ماموریت‌های بخش آب تاثیرگذار است بنابراین باید در دولت دوازدهم نگاه ویژه‌ای برای رفع این موضوع داشته باشیم.

حاج رسولی‌ها بر لزوم پیاده سازی نظام مهندسی آب در کشور تاکید کرد و گفت:‌ باید با برنامه ریزی مناسب تلاش کنیم در قالب برنامه ششم توسعه و در دوران فعالیت دولت دوازدهم بتوانیم نظام مهندسی آب را در کشور نهادینه کنیم.

وی ادامه داد: در زمینه تعیین تکلیف قیمت آب در بخش کشاورزی نیز چندان موفق نبوده‌ایم که با توجه به اهمیت مساله لازم است در دولت جدید قیمت واقعی آب در این بخش مشخص شود.

این مسوول استفاده از ظرفیت‌ انجمن‌های مردم نهاد را خواستار شد و افزود: بر پایه تجربه، در هر بخشی که از چنین ظرفیتی استفاده کرده‌ایم توانسته‌ایم به اهداف خوبی در بخش سازه و غیرسازه حوزه آب دست پیدا کنیم.

مشاور وزیر نیرو گفت:‌ باید در زمینه توانمندسازی نیروی انسانی و جانشین پروری نیز به طور جدی تلاش کنیم تا در پایان دولت دوازدهم یک بانک اطلاعات قوی از نیروی انسانی در اختیار داشته باشیم.

دستاوردهای دولت یازدهم

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع‌آب ایران غربالگری سدهای کشور با اولویت ساخت سد برای تامین آب‌شرب از از اقدام های دولت یازدهم اعلام کرد و گفت: در دولت یازدهم ۳۴ سد در کشور به بهره‌برداری رسید.

وی درباره غربالگری طرح های سدسازی کشور اضافه کرد:‌ در این مدت در قالب برنامه پنجم توسعه، سازه هایی با منفعت کمتر و احتمال بروز مشکل در حوزه آبریز را از اولویت خارج کردیم.

«بر این اساس سدهای که فقط برای توسعه سطح زیرکشت یا صنعت بود از اولویت خارج شد و تامین آب‌شرب را در اولویت قرار دادیم».

وی یادآوری کرد:‌ با کمک سازمان برنامه و بودجه ۵۰ درصد سدهایی که در مرحله اجرا یا مطالعات بود بدرستی متوقف شد یا اهداف آن به سمت تامین آب‌ شرب تغییر کرد.

مشاور وزیر نیرو تاکید کرد‌ طرح یکسویه اشتباه بودن سدسازی، نادرست است اما افراط در زمینه ساخت سد نیز مناسب نیست و باید به مباحث اجتماعی و زیست محیطی آن به طور جدی توجه کرد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی