رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۱۲ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 24 February

تولید مواد ساختمانی از co2

شرکت MCi فرآیندی برای تبدیل CO2 به محصولات ساختمانی ارائه کرده است. در این روش CO2 حاصل از شرکت معدن Orica’s Kooragang جزیره اوریکا به مواد ساختمانی مفید تبدیل می‌شود و ماده تولیدی در سیمان، آجر یا گچ تخته استفاده می‌شود.

شرکت بین‌المللی Mineral Carbonation قصد دارد برای پیشگیری از آلودگی هوا دی‌اکسید کربن را به مواد مفید ساختمانی تبدیل کند.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از انجمن انرژی های تجدید پذیر، شرکت MCi فرآیندی برای تبدیل CO2 به محصولات ساختمانی ارائه کرده است. در این روش CO2 حاصل از شرکت معدن Orica’s Kooragang جزیره اوریکا به مواد ساختمانی مفید تبدیل می‌شود و ماده تولیدی در سیمان، آجر یا گچ تخته استفاده می‌شود.

مدیر عامل MCi مارکوس داو اظهار کرد: ما نیازمند ارائه روش‌هایی برای مقابله با تغییرات اقلیمی هستیم. پذیرش انرژی‌های تجدیدپذیر در صنایعی همچون تولید سیمان، فولاد و مواد شیمیایی به کاهش آلودگی هوا کمک خواهد کرد.

پیتر کوک زمین‌شناس دانشگاه ملبورن اظهار کرد: فناوری شرکت MCi شاید راه‌حل منحصر به فردی در مورد تغییرات آب و هوایی ارائه نکند، اما این فرآیند روشی موثر در کسب درآمد محلی خواهد بود.استفاده از سوخت فسیلی سالانه موجب ۳۶ میلیارد تن CO2 می‌شود و روش این شرکت در استفاده از این مواد بسیار موثر خواهد بود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی