رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

گسترش فناوری‌های نو در حوزه حمل‌و‌نقل و ساختمان
در دستور کار مرکز تحقیقات قرار گرفت؛

گسترش فناوری‌های نو در حوزه حمل‌و‌نقل و ساختمان

رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی؛ محمد شکرچی زاده با اشاره بر لزوم حرکت ساختمان سازی و راه سازی به سمت فناوری‌های نو گفت: استفاده و گسترش فناوری‌های نو در حوزه حمل‌و‌نقل و ساختمان در دستور کار مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی است.

رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی؛ محمد شکرچی زاده با اشاره بر لزوم حرکت ساختمان سازی و راه سازی به سمت فناوری‌های نو گفت: استفاده و گسترش فناوری‌های نو در حوزه حمل‌و‌نقل و ساختمان در دستور کار مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی است.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از صدای مهندسی ایران محمد شکرچی زاده گفت: بنابر این مصالح و محصولاتی مانند ژئو کامپوزیت قیر اندود شده و ژئو گرید در برنامه کاری این مرکز قرار دارد و هم اکنون در حال تهیه مقدمات لازم برای صدور گواهینامه فنی استفاده از این محصولات هستیم.

وی افزود: تنها شرط استفاده از مصالح و محصولات همچون ژئو کامپوزیت قیر اندود، اخذ گواهینامه فنی از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی است. لذا در صورت استفاده از این مصالح و محصولات در پروژه ها باید برای اخذ گواهینامه به مرکز مراجعه کنند.

رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی تصریح کرد: در هر صورت تجربه خوبی از استفاده از این اغلام در حوزه راهسازی و راهداری در جهان وجود دارد و در نظر داریم با تهیه دستورالعمل، استفاده از این مصالح و محصولات را برای آینده حمل‌ونقل جاده ای سامان‌دهی کنیم.

شکرچی زاده در ادامه با اشاره به سامانه PMS اظهار داشت: این سامانه سال گذشته با حضور وزیر راه و شهرسازی برای رسد و پایش وضعیت ۵۵ هزار کیلومتر از راه‌های کشور رونمایی شد که گزارش و اطلاعات به دست آمده در اختیار سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قرار گرفت.

به گفته وی؛ طبق اطلاعات به دست آمده نتایج این گزارش‌ها مبنای برنامه‌ریزی برای تخصیص بودجه به استان‌ها به منظور بهسازی وضعیت جاده‌ها قرار گرفته است. اما با توجه به اینکه باید اطلاعات جاده‌ها هر دو سال یک بار انجام و وضعیت اطلاعات و بانک اطلاعات داده‌ها به روز رسانی شود، قرار است فاز دوم پایش جاده ها توسط سامانه PMS اجرا شود.

رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با بیان اینکه « استفاده از سامانه PMS یک تغییر رویکرد در استراتژی نگهداری راه‌ها در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ایجاد کرده است»

گفت: این اقدام قرار نیست فقط برای یک بار باشد از این رو را برای سازمان راهداری و استراتژی نگهداری جاده ایجاد کرده است اما این اقدام طوری نیست که یک بار اتفاق افتد و در گام اول همه چیز متحول شود. بلکه اعتقاد داریم این پروژه می‌تواند یک تغییر رویکرد ایجاد کند که این تغییر در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مشهود است.

شکرچی زاده خاطرنشان کرد: در سفر به کشور کره جنوبی متوجه شدم که آنها نیز پروژه مشابه‌ای با بهره‌گیری از سامانه PMS توسط مرکز KICT در دست اقدام دارند و در کنار پایش جاده‌ها کارهای پژوهشی نیز انجام می‌شود.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی