رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
  • الخميس ۳ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 15 April

کاهش نرخ سود بانکی زمینه ساز رونق بازار مسکن

حمید رضا عباسیان کارشناس مسکن با اشاره به این که صف طولانی خانه‌های خالی زمینه ساز افزایش قیمت نمی‌شود گفت: کاهش نرخ سود بانکی در بلند مدت زمینه ساز رونق بازار مسکن می‌شود.

حمید رضا عباسیان کارشناس مسکن با اشاره به این که صف طولانی خانه‌های خالی زمینه ساز افزایش قیمت نمی‌شود گفت: کاهش نرخ سود بانکی در بلند مدت زمینه ساز رونق بازار مسکن می‌شود.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حمید رضا عباسیان کارشناس مسکن با اشاره به اینکه کاهش نرخ سود بانکی در طولانی مدت می‌تواند زمینه ساز رونق در این بازار شود، گفت: صف طولانی خانه‌های خالی باوجود کاهش نرخ سود بانکی نمی تواند افزایش قیمت مسکن را رقم بزند.

وی در ادامه به تعداد زیاد واحد‌های خالی در کشور اشاره کرد وگفت: واحد‌های خالی مسکن هنوز در صف فروش هستند، بنابراین شوک قیمتی بر اثر بحث‌های روانی ایجاد شده کوتاه مدت خواهد بود و بعد از مدتی قیمت‌ها به حالت تعدیل خواهند برگشت.

عباسیان تصریح کرد: کاهش نرخ سود بانکی در حال حاضر بیشترین اثرش را  در بازار اجاره برجای خواهد گذاشت و این موضوع در بخش خرید وفروش مسکن  در مدت کوتاهی خواهد بود، اما در بلند مدت زمینه ساز رونق می‌شود.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی