رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

تولید فولاد

رییس سازمان ملی استاندارد با تاکید بر پتانسیل‌ایران در تولید فولاد با کیفیت گفت: تولید فولاد در ایران با استانداردهای نوین جهانی مطابقت دارد و به جرات می توان گفت فولاد تولید ایران از فولادهای بسیار باکیفیت در جهان است.

رییس سازمان ملی استاندارد با تاکید بر پتانسیل‌ایران در تولید فولاد با کیفیت گفت: تولید فولاد در ایران با استانداردهای نوین جهانی مطابقت دارد و به جرات می‌توان گفت فولاد تولید ایران از فولادهای بسیار باکیفیت در جهان است.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری مهر، نیره پیروزبخت با بیان اینکه برخورداری از این استاندارد کیفی عاملی مهم برای افزایش ظرفیت های صادراتی فولاد است افزود: با توجه به ظرفیت های فولادسازی و وجود ۶ مولفه زنجیره فولاد از سنگ آهن تا تولید فولاد و محصولات فولادی در کشور، کمیته فنی فولاد سازمان جهانی استاندارد از کمیته‌های مهم برای ما به حساب می‌آید.

وی اضافه کرد: زمانی که کشورهای در حال توسعه می‌خواهند به سمت بهینه کردن کیفیت فولاد تولید حرکت کنند مجبورند در ترکیب شیمیایی تغییراتی انجام دهند که این تغییرات، گران قیمت و روی قیمت تمام شده فولاد اثرگذار است.

پیروزبخت با بیان اینکه تصمیم گیری‌هایی که در کمیته فنی فولاد سازمان جهانی استاندارد انجام می شود برای فولادسازی ما بسیار مهم است گفت: چند طرح را برای ترکیبات شیمیایی فولاد که در آن کشورهای ایران، سوئد، ژاپن، چین و فرانسه حضور دارند پیشنهاد کردیم که پس از بررسی های لازم برای تدوین ان اقدام خواهیم کرد.

وی افزود: کمیته فنی فولاد سازمان جهانی استاندارد یا همان tc۱۷ شامل ۱۳ کمیته فرعی است که از این تعداد در ۱۱ کمیته فرعی عضو فعال و در ۲ کمیته فرعی نیز عضو ناظر هستیم.

رییس سازمان استاندارد گفت: ما منتظر وقوع عیب و ایراد برای تدویت و تغییر استانداردها نمی‌مانیم بلکه برای پیشرفت فناوری تولید، استاندارد ها را بهینه می کنیم از این رو پیشنهادهایی که می‌دهیم نشان از اهمیت فناوری‌های نوین در کشور است.

پیروزبخت درباره پویش خرید کالای ایرانی استاندارد افزود: زمانی که پویش «کالای ایرانی بخریم» راه افتاد ما پویش “خرید کالای استاندارد ایرانی ” را راه انداختیم تا مردم کالای داخلی را که خریداری می‌کنند حتما دارای استاندارد باشد.

وی اضافه کرد: ما هزار قلم کالای شامل استاندارد اجباری داریم که باید علامت استاندارد داشته باشد برخی اقلام هم ندارد که کاملا مشخص است زیرا ما بازار را کنترل می‌کنیم از این رو مردم وقتی برای خرید به ویژه خرید مواد غذایی اقدام می‌کنند به علامت استاندارد توجه کنند.

 

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی