رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

اقتصاد ایران درگیر‌ مشکلات بانکی است
یک کارشناس اقتصادی مطرح کرد؛

اقتصاد ایران درگیر‌ مشکلات بانکی است

حسین وکیلی کارشناس اقتصادی با اشاره به مشکلات بانکی در اقتصاد ایران گفت: وجود مشکلات در نظام بانکی و تصدی گری بیش از حد دولت موجب مشکلات فزاینده در اقتصاد شده است.

حسین وکیلی کارشناس اقتصادی با اشاره به مشکلات بانکی در اقتصاد ایران گفت: وجود مشکلات در نظام بانکی و تصدی گری بیش از حد دولت موجب مشکلات فزاینده اقتصادی شده است.

به گزارش گروه اقتصاد ویکی پی جی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ حسین وکیلی کارشناس اقتصادی گفت: اصولا محور اصلی اقتصادی کشور سیستم بانکداری و بازار پولی است.

وی با اشاره به اینکه وضعیت اقتصادی کشور در شرایط سختی قرار دارد، ادامه داد: هنوز نتوانسته‌ایم مشکلات بانکی را در کشور حل کنیم و همین امر سبب شده که اقتصاد کشور آنطور که باید رشد نکند و مشکل نقدینگی همچنان ادامه دار باشد.

وکیلی عنوان کرد: جمع آوری منابع و سرمایه گذاری می‌تواند سرمایه در گردش را در بنگاه‌های اقتصادی برای بهبود فضای کسب و کار به حرکت درآورد.

به گفته وی، اگر مشکلات سیستم بانکی رفع شود می‌تواند صنعت را کنترل کرده و پروژه‌های عمرانی را بهبود و اشتغال را تسهیل کند.

این کارشناس اقتصادی افزود: وزیر اقتصاد و دارایی نتوانست مشکلات زیرساختی بانک‌ها را درکشور حل کند که البته این امر به دوره دولت یازدهم ختم نمی‌شود، امیدواریم در دولت دوازدهم، مسئولان ساماندهی بازار نقدینگی و بازار پولی را در دستور کار قرار دهند.

وی در پایان گفت: تا زمانی که کلید کوچک سازی دولت با اجرای درست و صحیح خصوصی سازی زده نشود، نمی‌توان امید زیادی به اقتصاد کشور داشته باشیم.

 

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی