رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

۵ پروژه آب شیرین کن در استان بوشهر اجرا می شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: در راستای حل مشکلات تامین آب آشامیدنی استان بوشهر ۵ پروژه آب شیرین کن طراحی و اجراء شده که تاکنون ۲ پروژه آب وارد مدار تولید شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: در راستای حل مشکلات تامین آب آشامیدنی استان بوشهر ۵ پروژه آب شیرین کن طراحی و اجراء شده که تاکنون ۲ پروژه آب وارد مدار تولید شده است.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرستان دیر، عبدالکریم گراوند صبح امروز در نشست شورای اداری شهرستان دیر با گرامیداشت هفته دولت و با بیان اینکه دولت یازدهم گام‌های بلندی برای رفع مشکلات برداشته است اظهار داشت: دولت تدبیر و امید با وجود همه مشکلات، در عرصه‌های مختلف گام‌های بلندی در راستای تحقق مطالبات مردم و رفع مشکلات برداشته است.

وی با بیان اینکه در حوزه ساخت بزرگراه اقدامات موثری انجام شده است افزود: در دولت یازدهم ۱۲۰ کیلومتر بزرگراه در استان بوشهر  ایجاد شد که تا پایان سال به ۱۴۵ کیلومتر افزایش می‌یابد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر از ساخت تاسیسات آب شیرین کن در نقاط ساحلی استان بوشهر خبردادو گفت: در راستای حل مشکلات تامین آب آشامیدنی استان بوشهر ۵ پروژه آب شیرین‌کن طراحی و اجراء شده که تاکنون ۲ پروژه آب وارد مدار تولید شده است.

گراوند با اشاره به اجرای طرح‌های گازرسانی در شهرها و روستاهای استان بوشهر بیان کرد: برخوردار نقاط شهری و روستایی از شبکه گازرسانی افزایش یافته به‌گونه‌ای که شبکه گازرسانی در روستاها از ۳۴ درصد به ۹۰ درصد و در شهرها از ۷۷ درصد به ۹۸ درصد افزایش یافته است و امسال طرح گازرسانی به شیف، هلیله و بندرگاه بوشهر تکمیل و افتتاح می‌شود.

وی، با تاکید بر توجه، دولت به مناطق محروم و توسعه زیرساخت‌های عمرانی تصریح کرد: توجه به مناطق محروم، عمران شهری و روستایی مورد توجه دولت‌مردان قرار دارد و  در ارائه خدمات و عمران و آبادانی در تمام نقاط کشور طرح‌های مهمی تدوین، و اجراء  کرده و برنامه‌هایی در دست اجراء دارد.

گراوند از افزایش اعتبارات تملک دارایی استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: اعتبار تملک دارایی استان بوشهر در سال ۱۳۹۲ قبل از آغاز بکار دولت یازدهم، ۳۱۰ میلیارد تومان بود که این رقم در سال گذشته به رقمی در حدود ۱۹۰۰ میلیارد تومان رسید که ۷۱ درصد آن تخصیص یافت.

وی  به شاخص‌های امنیتی در استان بوشهر اشاره کرد و افزود: استان بوشهر از لحاظ شاخص‌های امنیتی جزء ۸ استان برتر کشور معرفی شده که نشان از وجود امنیت پایدار در این استان است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر از کاهش جرائم خشن در استان خبردادو تصریح کرد: وقوع جرائم خشن در ۵ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در استان بوشهر ۲۹ درصد کاهش یافته است.

گراوند با اشاره به جهت‌گیری دولت در حوزه اجتماعی استفاده از توانمندی سازمان‌های مردم نهاد گفت: در این راستا بهره‌گیری از توان سمن‌ها مورد توجه بوده که در استان بوشهر گام‌های ارزشمندی برداشته شده به‌گونه‌ای که تعداد سمن‌ها از ۱۶ مورد به ۱۴۲ سمن افزایش یافته است.

وی با اشاره به ارتقاء شاخص پذیرش دانش آموزان استان بوشهر در دانشگاه‌های دولتی خاطر نشان کرد: با اجرای طرح تقویت بنیه علمی در شهرها و روستاهای استان بوشهر تحول مهمی در پذیرش دانش‌آموزان کنکوری به دانشگاه‌ها ایجاد شد و رتبه استان بوشهر از ۲۲ به ۱۸ در این عرصه افزایش یافت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به اینکه در عرصه بهداشت و درمان فعالیت‌های قابل توجهی در استان بوشهر انجام شده است افزود: با اجرای طرح تحول نظام سلامت خدمات درمانی و بهداشتی و دسترسی مردم به مراکز درمانی ارتقاء یافت که در عرصه تخت‌های بیمارستانی از ۸۰۰ تخت در سال ۹۲ اکنون به بیش از ۱۶۰۰ تخت افزایش یافته است.

گراوند با اشاره به شایستگی حوزه بهداشت و درمان استان بوشهر گفت: خدمات در حوزه سلامت استان بوشهر، شایستگی خود را به اثبات رساند به‌طوریکه به حکم وزیر بهداشت و درمان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر به عنوان معاون بهداشتی این وزارتخانه منصوب شد.

وی با اشاره به برنامه‌های اجراء شده در عرصه اقتصاد مقاومتی خاطر نشان کرد: با استفاده از ظرفیت‌های استان بوشهر طرح‌های مهمی  در عرصه اقتصاد مقاومتی اجراء شده که این مهم امسال تسریع می‌یابد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی