رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

چه بخش‌هایی که در دولت یازدهم گازدار شدند
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران؛

چه بخش‌هایی که در دولت یازدهم گازدار شدند

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران، دولت یازدهم را پیشرو در عملیات گازرسانی دانست و گفت: ۹ هزار روستا و ۱۲۳ شهر در چهار سال گذشته از نعمت گاز بهره‌مند شدند.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران، دولت یازدهم را پیشرو در عملیات گازرسانی دانست و گفت: ۹ هزار روستا و ۱۲۳ شهر در چهار سال گذشته از نعمت گاز بهره‌مند شدند.

سعید مومنی با بیان این مطلب اظهار کرد: دولت یازدهم همسو با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، محرومیت‌زدایی و گسترش عدالت اجتماعی، تمام زیرساخت‌های لازم برای توسعه گازرسانی در داخل کشور به‌ویژه گازرسانی به روستاها را فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه تا پیش از آغاز به کار دولت یازدهم، ۹۷۵شهر و ۱۴ هزار روستا به شبکه سراسری گاز متصل بودند، افزود: این در حالی است که تنها طی چهار سال فعالیت دولت یازدهم، ۹ هزار روستا و ۱۲۳شهر دیگر به شبکه سراسری گازرسانی متصل شده است.

به گفته مومنی، هم اکنون۹۶ درصد خانوارهای شهری و ۷۲ درصد خانوارهای روستایی که در مجموع شامل ۹۰ درصد جمعیت ایران می‌شود، از نعمت گاز طبیعی برخوردارند.مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه همزمان با هفته دولت پروژه‌های گازرسانی به ۱۱ شهر با هزینه‌ای معادل ۱۳۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد، تصریح کرد: با انجام این کار، امکان بهره‌مندی بیش از ۳۵ هزار خانوار از نعمت گاز طبیعی فراهم می‌شود.

وی ادامه داد: همزمان با این اقدام، آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به هشت شهر جدید با هزینه‌ای معادل ۱۵۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در هفته جاری آغاز می‌شود که با به اتمام رسیدن این پروژه، حدود ۲۷ هزار خانوار دیگر نیز از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.

مومنی همچنین به تعداد روستاهایی که تحت پوشش گاز طبیعی قرار می‌گیرند نیز اشاره کرد و گفت: بهره‌برداری از پروژه‌های گازرسانی به یک هزار و ۱۷۲ روستا با هزینه‌ای برابر ۷۷۵ میلیارد تومان نیز آغاز شده است که سبب بهره‌مندی بیش از ۱۰۳ هزار و ۵۰۰ خانوار از این انرژی پاک می‌شود.مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران از آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۱۳۸۰روستای جدید نیز با هزینه‌ای برابر ۸۸۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: با اجرای این پروژه‌ها، حدود ۱۲۷ هزار خانوار دیگر هم، از این نعمت خدادادی بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: عملیات اجرایی بیش از ۴۱۵ پروژه جنبی و گازرسانی شامل ال‌ان‌جی، خطوط انتقال و صنایع عمده نیز همزمان با هفته دولت با هزینه‌ای معادل ۲۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان آغاز می‌شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی