رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

آغاز مراسم تودیع و معارفه وزرای صنعت
در محل نمایشگاه بین المللی تهران؛

همراه با مراسم تودیع و معارفه وزرای صنعت

مراسم تودیع و معارفه وزرای صنعت دولت یازدهم و دوازدهم لحظاتی پیش در سالن خلیج فارس محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران آغاز شد.

مراسم تودیع و معارفه وزرای صنعت دولت یازدهم و دوازدهم لحظاتی پیش در سالن خلیج فارس محل دایمی نمایشگاه بین المللی تهران آغاز شد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی ، این مراسم با حضور محمد شریعتمداری و محمدرضا نعمت زاده و با سخنرانی اسحاق جهانگیری،  معاون اول رییس جمهور برگزاری می‌شود.

در آیین معارفه و تکریم محمد شریعتمداری و محمدرضا نعمت زاده به عنوان وزرای سابق و حاضر صنعت، معدن و تجارت که صبح امروز (سه‌شنبه) در محل نمایشگاه بین المللی تهران با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری، برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فعالان بخش صنعت، معدن و تجارت کشور برگزار شد، رضا رحمانی قاDم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امر تولید گفت: نعمت زاده چندین دهه است که به کشور و مردم خدمت کرده و همه کسانی که با او کار کرده‌اند می‌دانند دغدغه صنعت دارد.

وی ادامه داد: نعمت زاده نسبت به تعطیلی واحدهای تولیدی حساس بود و نمی‌توانست نسبت به آنها بی‌تفاوت باشد. علاوه بر این او با توجه به اهمیت تولید ملی تلاش بسیاری برای فعال شدن این بخش کرد.

قایم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امر تولید با اشاره به این که رشد صنعت در آغاز دولت یازدهم منفی ۱۰.۵ درصد بود، خاطر نشان کرد: در آن زمان بالا بردن نرخ رشد صنعت نیازمند حضور فردی همچون محمدرضا نعمت زاده بود تا بتوانیم به احیای این بخش کمک کنیم.

به گفته رحمانی، در یکی از قراردادهای مهم و بین ‌المللی وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت به صادرات ۳۰ درصدی توسط شرکت مشترک ایراد گرفت و تاکید کرد که باید مساله صادرات ۳۰ درصدی توسط شرکت اصلی انجام شود.

وی همچنین با بیان این که در زمان معرفی کابینه دولت دوازدهم نگرانی‌هایی وجود داشت مبنی بر این که چه کسی توسط ریاست جمهوری به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت معرفی می‌شود، خاطر نشان کرد: خوشبختانه با معرفی شریعتمداری توسط ریاست جمهوری نگرانی‌ها در این زمینه برطرف شد و با روی کار آمدن وی در دولت دوازدهم شاهد هستیم که برنامه‌های اعلام شده در حال اجرایی شدن هستند.

در آغاز مراسم اسحاق جهانگیری با بیان اینکه نعمت زاده مدیری است که جابجایی برایش عادی است و از این قضیه ناراحت نمی شود، گفت: وی در صنعت ایران کارهای ماندگاری دارد همچنین شریعتمداری نیز از مدیران با اخلاص، باپشتکار، خوش فکر و با برنامه است که از اول انقلاب نقش موثری داشته است.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه وضع ما در دولت یازدهم رو به بهبود بود، ادامه داد: به گونه ای صحبت نکنید که وضع ما بدتر شده است، ممکن است در برخی جاها مشکلات عمیق داشته باشیم اما ماشین اقتصاد کشور بر روی ریل خود قرار گرفته و در مسیر توسعه در حرکت است. مهم این است که از این به بعد بهتر کار کنیم.

وی افزود: در زمان معارفه نعمت زاده در سال ۹۲ شرایط ویژه ای در اقتصاد داشتیم و گفتیم اول باید این تورم و التهاب اقتصاد بخوابد، بعد سراغ حرکت های بعدی برویم.

جهانگیری تاکید کرد: در بخش صنعت، معدن و بازرگانی میدان دار اصلی کشور باید بخش خصوصی باشد هیچ زمانی در آن تردید نکنید.

وی ادامه داد: بخش خصوصی باید در سیاست گذاری ها مشارکت کند نه اینکه دولت سیاستگذار باشد و بخش خصوصی مجری.

در ادامه این مراسم  «غلامحسین شافعی» رییس اتاق ایران، تاکید کرد: دولت با مشارکت بخش خصوصی می تواند بر مشکلات فائق شود.

وی در ادامه ضمن تقدیر از تلاش های وزیر پیشین صنعت ، معدن و تجارت ، محمدرضا نعمت زاده را مدیری تلاشگر و سختکوش دانست و افزود: درختی که میوه دارد، همه سنگ ها و چوب ها به سمت آن نشانه می رود و این طبیعت روزگار است و این حکایت را در باره آقای نعمت زاده در سال های گذشته شاهد بودیم.

شافعی با بیان اینکه شریعتمداری یار دیرین بخش های بازرگانی و صنعت و بخش خصوصی است، گفت: وی یکی از پیشگامان خصوصی سازی است که سازمان هایی نظیر قند و شکر، غله، تعاون مصرف شهر و روستا و …را کنار گذاشت.

در ادامه این مراسم محمدرضا نعمت زاده در مراسم تودیع خود و معارفه محمد شریعتمداری، وزیر صنعت دولت دوازدهم که با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور در حال برگزاری است،  افزود:  آنچه که انجام شده حاصل تلاش دستگاه های مختلف در همه این سال ها بود که از تمامی تلاشگران نهایت تشکر را دارم.

وی گفت: در دوران مسئولیتم در وزارت صنعت، معدن و تجارت هیچ وقت جواب رد برای درخواستی از دستگاه های دولتی ذیربط نگرفتم.

نعمت زاده با بیان اینکه کارهایی که در چند سال گذشته انجام شد با همکاری همه همکاران و دوستان بود، گفت: هیچ گاه یک نفر به تنهایی منشا اثر نیست مگر اینکه راهبری مناسبی انجام دهد.

وی با بیان اینکه از برخی وزرا هم گله داشتم اما از آنها هم تشکر می کنم، ا فزود: مسئول یکی از دستگاه هایی که همه از آن می نالند و ما هم در وزات صنعت، معدن و تجارت مزاحم می شدیم دیروز زنگ زد و از من تشکر کرد. من در این چهار سال از هر دستگاه دولتی کمکی خواستم جواب رد نگرفتم. البته اینجا جهان سوم است و انجام کارها دیر و زود دارد اما انجام شده است.

وی افزود: صنعت، معدن و تجارت بخشی از اقتصاد کشور است که به تنهایی نمی تواند کاری انجام دهد و متاثر از قوانین و عملکرد دیگر دستگاه های مرتبط است.

این خبر تکمیل می شود…

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی