رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۲۸ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 10 May

تولید مس کاتد

در نتیجه اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت یازدهم ظرفیت سازی در زنجیره فولاد به میزان ۵۵ میلیون تن و در تولید مس کاتد به میزان ۲۱۵ هزار تن ایجاد شد.

در نتیجه اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت یازدهم ظرفیت سازی در زنجیره فولاد به میزان ۵۵ میلیون تن و در تولید مس کاتد به میزان ۲۱۵ هزار تن ایجاد شد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایجاد توازن زنجیره مواد اولیه مورد نیاز و توسعه صنعت فولاد و مس کشور برای تولید پایدار یکی از پروژه‌های میان مدت وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت یازدهم برای تکمیل حلقه‌های مفقوده زنجیره ارزش فولاد و مس بود. در همین راستا عوارض صادراتی در جهت محدودیت خام فروشی اصلاح شد و مورد بازنگری قرار گرفت.

همچنین برای فعال سازی ظرفیت‌های داخلی، اصلاح تعرفه‌های زنجیره فولاد نیز در دستور کار ویژه قرار گرفت.

تصمیم گیری برای تامین مواد اولیه سرمایه گذاران زنجیره فولاد و اولویت بندی در سرمایه گذاری، تکمیل طرح‌ها بر اساس توازن بخشی به زنجیره فولاد و ظرفیت سازی در زنجیره مواد معدنی دیگر اقدامات انجام شده در این زمینه توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت دولت یازدهم بود.

وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه ریزی و پیگیری تامین زیرساخت‌های آب و برق و توسعه خطوط ریلی معادن را نیز در دولت یازدهم با برنامه ریزی و جدیت قابل توجهی دنبال کرد.

در نتیجه این اقدامات ظرفیت سازی در زنجیره فولاد و مس به میزان خوبی ایجاد شد و ظرفیت زنجیره فولاد از ۱۲۳ میلیون تن به ۱۷۸ میلیون تن و به میزان ۵۵ میلیون تن افزایش یافت.

همچنین در تولید تولید مس کاتد به میزان ۲۱۵ هزار تن ظرفیت سازی ایجاد شد.

بر اساس این گزارش،  هفته دولت از دوم شهریور آغاز می شود و تا هشتم شهریور ادامه دارد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی