رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۱۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 23 April

توسعه کشت گلخانه‌ای با آب شیرین کن خورشیدی
در موج‌شکن گیشاب احداث می‌شود؛

توسعه کشت گلخانه‌ای با آب شیرین کن خورشیدی

به‌منظور توسعه کشت گلخانه‌ای در سواحل مکران آب شیرین کن خورشیدی در موج‌شکن گیشاب احداث می‌شود.

به‌منظور توسعه کشت گلخانه‌ای در سواحل مکران آب شیرین کن خورشیدی در موج‌شکن گیشاب احداث می‌شود.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از اخبار تاسیسات، بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان و دبیر کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان در حاشیه دیدار از طرح‌های احداث موج‌شکن‌های چندمنظوره سواحل استان گفت: اداره کل بنادر و دریانوردی استان به عنوان متولی اصلی سواحل استان، به‌منظور تحقق اهداف اشتغال‌زایی، محرومیت‌زدایی، توزیع یکنواخت جمعیت در نوار ساحلی، توسعه گردشگری دریایی و اهداف پدافند غیرعامل در سواحل استان از سال ۱۳۸۷، احداث ۶ موج‌شکن چندمنظوره در سواحل استان را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: عملیات اجرایی این موج‌شکن‌ها به اتمام رسیده و اخذ سند مالکیت اراضی پشتیبانی هر کدام به وسعت حدودا ۱۹ هکتار نیز تحقق یافته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: موج‌شکن گیشاب واقع در ۲۲ کیلومتری شرق چابهار با ۵/ ۴ هکتار حوضچه و عمق آبخور ۵/ ۳ متر با اعتبار ۹۰ میلیارد ریال به‌منظور احداث آب شیرین کن خورشیدی و توسعه کشت گلخانه‌ای به میزان ۳ هزار هکتار در نظر گرفته شده که مراحل واگذاری آن به بخش خصوصی در حال انجام است.

دبیر کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان افزود: کاربری سایر موج‌شکن‌های چندمنظوره به مقاصد شیلاتی، پرورش ماهی در قفس، گردشگری دریایی و ورزش‌های آبی اختصاص خواهد یافت.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی