رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

ارایه نتایج مطالعات میادین نفتی ایران

معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت از ارائه نتایج مطالعات شرکت گازپروم‌نفت برای میدان‌های چنگوله و چشمه خوش خبر داد و گفت: این مطالعات امروز در شرکت ملی نفت تشریح می‌شود.

معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت از ارائه نتایج مطالعات شرکت گازپروم‌نفت برای میدان‌های چنگوله و چشمه خوش خبر داد و گفت: این مطالعات امروز در شرکت ملی نفت تشریح می‌شود.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از وزارت نفت، امیرحسین زمانی نیا در دیدار با وادیسلاو باریشنکیوف، معاون مدیرعامل گازپروم نفت بیان کرد: گازپروم نفت برای مطالعه میدان چنگوله با شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) و میدان چشمه خوش با شرکت نفت مناطق مرکزی تفاهم‌نامه امضا کرده بود.

وی با بیان اینکه مطالعات این میدان‌‌ها هم اکنون آماده شده و قرار است امروز برای مدیران شرکت ملی نفت ایران تشریح شود، تصریح کرد: در صورت تایید این مطالعات، اقدام‌های بعدی در‌باره روند اجرایی شدن این پروژه بر اساس ضوابط و مقررات شرکت ملی نفت ایران انجام می‌شود.

معاون وزیر نفت با اشاره به نقشه راه همکاری ۲ کشور که پیش‌تر با همتای روس خود امضا کرده بود، گفت: بر اساس این نقشه راه، قرار است کارگاه آموزشی در‌باره فناوری‌های روزآمد ازدیاد برداشت و افزایش بهره‎وری از میدان‌های نفتی در ۲ کشور تشکیل شود تا از تجربه‌های یکدیگر در این بخش‌ها استفاده کنیم.

شرکت‌های روسی بیشترین تعداد تفاهمنامه مطالعات میدان‌های نفتی ایران را امضا کرده‌اند که در صورت تایید شرایط، می‌توانند قراردادهای نهایی را امضا کنند.

گازپروم نِفت، چهارمین شرکت نفتی روسیه است که به‌عنوان شرکت تابعه و بخش عملیات نفتی شرکت دولتی گازپروم فعالیت می‌کند.میدان نفتی چنگوله در استان ایلام در ۵۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر مهران و در فاصله ۱۰ تا ۱۵ کیلومتری خط مرزی ایران و عراق( از طرف غرب و شمال غرب) و در حاشیه شمالی فروافتادگی دزفول و بین میادین نفتی دهلران و آذر قرار دارد که با توجه به محرز بودن ارتباط ساختمانی این میدان با میدان آذر، چنگوله در چارچوب واگذاری عملیات توسعه از طریق قراردادهای جدید نفتی در اولویت قرار گرفته است.

میدان مشترک نفتی چنگوله با هدف حفاری ۱۹ حلقه چاه، پس از برگزاری مناقصات کار خود را آغاز خواهد کرد که در ۲ فاز پیش بینی شده است، در فاز اول ۶ حلقه چاه در قالب طرح تولید زودهنگام با هدف تولید ۱۵ هزار بشکه نفت در روز به مدت ۳۶ ماه از آغاز فعالیت و در فاز دوم توسعه با ۱۳ حلقه چاه و روزانه ۳۵ هزار بشکه نفت در روز در مجموع ۵۰ هزار بشکه نفت در روز از این میدان مشترک نفتی استخراج خواهد شد.

میدان نفتی چشمه‌خوش در منطقه دشت عباس، استان ایلام، در فاصله ۵۲ کیلومتری از جنوب شهرستان دهلران و ۷۰کیلومتری غرب شهرستان اندیمشک قرار دارد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی