رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 20 June

آبرسانی
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور:

بهره‌برداری از پروژه‌های آب و فاضلاب دولت دوازدهم

بهره‌برداری از ۱۷ طرح آبرسانی و ۵ واحد تصفيه‌خانه فاضلاب از جمله طرح‌هایی است که در ابتدای کار دولت دوازدهم افتتاح خواهد شد.

بهره‌برداری از ۱۷ طرح آبرسانی و ۵ واحد تصفيه‌خانه فاضلاب از جمله طرح‌هایی است که در ابتدای کار دولت دوازدهم افتتاح خواهد شد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: همزمان با هفته دولت ۱۷ طرح تامین آب شهری و ۵ طرح تصفیه‌خانه فاضلاب با اعتباری بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

حمیدرضا جانباز در تشریح این اقدامات اظهار کرد: عملیات اجرایی این طرح‌ها شامل حفر و تجهیز ۸۲ حلقه چاه، ۲ واحد تصفیه‌خانه آب مجموعا به ظرفیت ۳۸ هزارو ۷۰۰ متر مکعب در روز، یک واحد سامانه نمک‌زدایی (RO) به ظرفیت ۲ هزار مترمکعب در روز، ۱۶۶ هزار و ۲۷۰ متر مکعب مخازن ذخیره، ۱۹۹ کیلومتر خطوط انتقال و ۱۰ ایستگاه پمپاژ است.

همچنین مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور درخصوص طرح‌های فاضلاب گفت: در این هفته،‌ تعداد ۵ مدول تصفیه‌خانه فاضلاب به ظرفیت ۳۹ هزار و ۳۵۰ متر مکعب در شبانه‌روز و ۸۲۷ کیلومتر شبکه جمع آوری (اصلی و فرعی) و ۱۴/ ۷ کیلومتر خطوط انتقال فاضلاب با اعتباری بالغ بر ۵ هزار و ۶۲ میلیارد ریال مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

جانباز با اشاره به طرح‌های اقتصاد مقاومتی در بخش آب و فاضلاب افزود: براساس نامگذاری سال جاری به‌عنوان سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال، تعداد ۲۶ مدول تصفیه‌خانه فاضلاب با مجموع ظرفیت ۴۲۳ هزار مترمکعب در شبانه‌روز در قالب پروژه‌های اقتصاد مقاومتی معرفی شد که از ابتدای سال تا مرداد ماه ۹۶ تعداد ۱۰ مدول تصفیه‌خانه شامل اسلامشهر، سده لنجان، کهنوج، پردیس، خوی، آشتیان، سردشت، پرند، پیشوا و دوگنبدان با ظرفیت کلی ۱۴۱ هزار و ۵۶۹ مترمکعب در شبانه روز افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است.

وی درباره طرح‌های‌آبرسانی کشور ادامه داد: در هفته دولت امسال، ۱۷ پروژه شامل پروژه‌آبرسانی به شهر زابل، پروژه‌های آبرسانی به شهرهای استان فارس، پروژه‌های آبرسانی به شهرهای استان مازندران، پروژه‌های آبرسانی به شهرهای کاشان، نوش آباد، آران و بیدگل، احداث مخزن شمال شهر بیرجند، پروژه سیستم آب شیرین کن (RO) شهر سرخه، احداث مخزن ۳ غربی شهر زنجان، احداث مخازن در شهرهای استان چهارمحال و بختیاری، به بهره‌برداری می‌رسد.

جانباز افزود: از دیگر پروژه‌هایی که در هفته دولت سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید، پروژه‌های آبرسانی به شهرهای استان گیلان، پروژه‌های آبرسانی به شهرهای استان لرستان، پروژه‌آبرسانی به شهر اراک (فاز اول رینگ شمالی شهر)، طرح آبرسانی به شهر خمین، پروژه‌های آبرسانی به شهرهای استان هرمزگان، حفر و تجهیز ۸ حلقه چاه و اصلاح و توسعه ۶۳ کیلومتر شبکه توزیع آب شیراز، سرمایه‌گذاری، تملک، راه‌اندازی و بهره‌برداری نیروگاه برق آبی با استفاده از روش پتانسیل هیدرولیکی آب تصفیه خانه قم به روش BOO به ظرفیت ۳ مگاوات بر ساعت، طرح آبرسانی به داراب، پروژه آبرسانی به شهر فسا، اجرای خط انتقال آب از سد قیر به تصفیه‌خانه لارستان، حفر و تجهیز چاه، احداث ایستگاه پمپاژ، اصلاح و توسعه شبکه و خطوط انتقال در شهر مشهد و ارتقای تصفیه خانه آب و برق و پروژه آبرسانی به شهرهای استان تهران خواهد بود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی