رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
  • السبت ۹ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 19 June

واحدهای تحقیق و توسعه در صنایع ایجاد شود

مراسم امضای تفاهم نامه همکاری جهاد دانشگاهی با وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز، پنجم شهریورماه برگزار شد.

مراسم امضای تفاهم نامه همکاری جهاد دانشگاهی با وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز، پنجم شهریورماه برگزار شد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از ایسکانیوز و به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی، مراسم امضای تفاهم نامه همکاری این نهاد با وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز، پنجم شهریورماه با حضور دکتر طیبی، دکتر قبادیان برگزار شد.

دکتر طیبی رییس جهاددانشگاهی در ابتدای این مراسم به ارایه گزارشی از فعالیت های این نهاد در حوزه های پژوهشی، اشتغال و تجاری سازی، فرهنگی و آموزشی پرداخت و بر آمادگی جهاددانشگاهی جهت همکاری با این وزارتخانه در حوزه صنعت تأکید کرد.

در ادامه دکتر قبادیان معاون آموزش و پژوهش وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که جهاددانشگاهی مشترکات زیادی با وزارت صنعت دارد، گفت: فعالیت های این وزارتخانه در تمام کشور گسترده شده است و جهاددانشگاهی با توجه به ساختاری که دارد می تواند به این وزارتخانه کمک کند.

دکتر قبادیان با اشاره به این که علاقه مندیم جهاددانشگاهی در خصوص سطح بندی صنایع کشور به ما کمک کند، اظهار کرد: این نهاد دارای فعالیت های خوبی است و طی این تفاهم نامه می تواند تجربیات خود را در حوزه های مختلف در اختیار ما قرار دهد و وزارت هم از توان این نهاد استفاده کند.

وی با تأکید بر این که جهاددانشگاهی می تواند شریک متعهد و مشاور امین وزارتخانه باشد، افزود: حدود ۱۲میلیون نفر ساعت باید توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت آموزش کوتاه مدت ببینند که جهاددانشگاهی یکی از بهترین مراکز برای این آموزش ها است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: این نهاد با داشتن استانداردهای لازم می تواند این وزارتخانه را در حوزه آموزش یاری دهد.

معاون آموزش و پژوهش وزیر صنعت، معدن و تجارت به سابقه همکاری جهاددانشگاهی با این وزارتخانه اشاره کرد و گفت: این تفاهم نامه نقطه آغازی برای همکاری های گسترده در حوزه هایی همچون آموزشی، پژوهشی، اشتغال، فرهنگی دو طرف است.

قبادیان در پایان خواستار ایجاد واحدهای تحقیق و توسعه در صنایع خواستار و انتقال فناوری شد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی