رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 6 May

آرش کردی
مدیرعامل توانیر اعلام کرد؛

نگران کننده بودن رشد مصرف برق

مدیرعامل توانیر؛ آرش کردی، با اشاره به رشد مصرف برق گفت: روند رشد مصرف در بخش غیرمولد در طول سال نگران کننده است که در شرایط مطلوب باید به کمتر از ۴ درصد برسد.

مدیرعامل توانیر؛ آرش کردی، با اشاره به رشد مصرف برق گفت: روند رشد مصرف در بخش غیرمولد در طول سال نگران کننده است که در شرایط مطلوب باید به کمتر از ۴ درصد برسد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، آرش کردی گفت: با رشد اقتصادی ۸ تا ۹ درصد در بخشهای صنعتی باید رشد مصرف برق به ۲ تا ۳ درصد برسد و در موارد استفاده و بهره وری بخش خانگی ، تجاری و غیرمولد ؛ کار ویژه ای باید صورت گیرد.

وی به رشد ۷ درصدی مصرف برق در سال جاری اشاره کرد و گفت : رشد مصرف در زمان پیک نیز به بیش از ۵ درصد رسید که هر دو قابل توجه است و برای اولین بار مصرف برق در پیک تابستان به ۵۵ هزار و ۴۰۰ مگاوات رسید و تعداد روزهایی که میزان مصرف بیش از ۵۲ تا ۵۳ هزار مگاوات بوده ، قابل توجه است.

مدیرعامل توانیر گفت: میزان مصرف انرژی برق بدون محاسبه صنایع امسال به ۵.۸۶ صدم درصد و رشد مصرف برق صنایع عمده به ۱۱.۱۳ صدم درصد رسید که نشان از رشد اقتصادی دارد.

کردی با بیان اینکه متاسفانه در بخش خانگی و غیرمولد رشد مصرف بیش از ۶ درصد را تجربه کردیم که روند مطلوبی نیست گفت: فاصله معناداری بین مصارف روز و شب وجود داشته و متاسفانه این فاصله در حال کم شدن است که نشان می دهد مصرف انرژی بالا رفته است.

مدیرعامل توانیر به میزان تولید نیروگاه های حرارتی اشاره کرد و گفت: نیروگاه های حرارتی امسال وضع مطلوبی داشتند و ۶ و نیم درصد رشد تولید برق از این نیروگاهها را شاهد بودیم.

کردی درباره تولید برق نیروگاههای برق آبی نیز گفت : امسال برق آبی ها خیلی خوب کار کردند و ۱۵ و ۶ دهم درصد رشد تولید نسبت به سال قبل داشتند.

مدیر عامل توانیر در مورد میزان واردات و صادرات برق در تابستان امسال نیز گفت : ۸۳ صدم درصد میزان واردات نسبت به پارسال کمتر شده است و رشد صادرات برق در سال جاری ۳۳ درصد بود و محدودیتی برای صادرات برق به همسایگان حتی در زمان پیک ایجاد نکردیم.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی