رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۱۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 23 April

تدبیر و امید برای تولید و اشتغال در صنعت آب و برق

در صنعت آب و برق برای تولید و اشتغال فعالیت های بسیاری صورت پذیرفته‌است که در هفته دولت سال جاری از بسیاری از آن‌ها بهره‌برداری خواهد شد.

در صنعت آب و برق برای تولید و اشتغال فعالیت های بسیاری صورت پذیرفته‌است که در هفته دولت سال جاری از بسیاری از آن‌ها بهره‌برداری خواهد شد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، افتتاح و بهره‌برداری از ۲ نیروگاه گازی، بیش از چهار هزار طرح توزیع و انتقال توانیر، ۱۷ طرح بزرگ آبرسانی و یک نیروگاه خورشیدی در هفته دولت امسال انجام می‌شود.

همزمان با آغاز هفته دولت (دوم تا هشتم شهریورماه) که امسال به نام “تدبیر و امید برای تولید و اشتغال” نامگذاری شده است، طرح‌های مختلف آب و برق کشور در اقصی نقاط ایران اسلامی به حضور مردم و مسئولان استانی و کشوری افتتاح یا کلنگ‌زنی خواهد شد.

شرکت مادر تخصصی تولید حرارتی همزمان با فرارسیدن هفته دولت دو واحد بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی سیرجان و همچنین دو واحد بخش گاز سیکل نیروگاه ترکیبی سمنگان را با اعتباری بالغ بر ۲۷۱ میلیون یورو و به ظرفیت ۶۴۸ مگاوات، آماده افتتاح دارد.

در این بین شرکت مادر تخصصی توانیر نیز دو طرح خطوط ۴۰۰ کیلوولت، ۶ طرح خطوط ۲۳۰ کیلوولت، هشت طرح خطوط ۱۳۲ کیلوولت، ۱۲ طرح پست ۴۰۰ کیلوولت، ۱۳ طرح پست ۲۳۰ کیلوولت، ۲۳ طرح پست ۱۳۲ کیلوولت، ۱۷ طرح خط ۶۳ کیلوولت، ۱۴ طرح پست ۶۶ کیلوولت و ۶۹ طرح پست ۶۳ کیلوولت را برای هفته دولت آماده بهره برداری دارد.

چهار هزار و ۲۷۳ طرح شرکت های توزیع برق به همراه برق رسانی به ۲۱ روستا و هشت پروژه دیگر برقی بخشی از طرح های شرکت مادر تخصصی توانیر است که در هفته دولت افتتاح خواهد داشت. اعتبار این چهار هزار و ۴۴۶ پروژه نیز رقمی بیش از ۲۲ هزار میلیارد ریال است.

این شرکت همچنین همزمان با هفته دولت، آغاز عملیات اجرایی ۳۹ طرح پست های ۴۰۰، ۲۳۰، ۶۶ و ۶۳ کیلوولت، ۱۳ طرح خطوط ۱۳۲، ۶۶ و ۶۳ کیلوولت، ۲۵۵ طرح شرکت های توزیع نیروی برق و چهار پروژه دیگر را شروع خواهد کرد. اعتبار پیش بینی شده برای این ۳۱۱ طرح طرح نیز رقمی در حدود ۶ هزار و ۵۹۳ میلیارد ریال خواهد بود.

شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور همزمان با فرارسیدن هفته دولت از ۱۷ طرح تامین آب شهری و پنج طرح فاضلاب شهری خود با اعتباری بالغ بر ده هزار و ۷۰۹ میلیارد ریال و ظرفیت ۷۸ هزار و ۵۰ مترمکعب بهره برداری خواهد کرد.

سازمان ساتبا (سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق) نیز افتتاح نیروگاه هفت مگاواتی خورشیدی در همدان و نیروگاه آبی جریانی قم به میزان ۲٫۷ مگاوات را این هفته در دستور کار فعالیت های خود قرار داده است.

در این هفته در استان خراسان رضوی افتتاح پروژه های پست ۱۳۲٫۲۰ کیلوولت پارس در مشهد، کلنگ زنی انتقال پساب پروژه کشف رود، آغاز عملیات اجرایی آبرسانی به شهر نیشابور، شروع عملیات اجرایی پروژه های آب و فاضلاب مشهد با اعتبار ۱۵۱ میلیارد ریال، افتتاح پروژه های آب و فاضلاب شهر مشهد با اعتبار ۵۷۹ میلیارد ریال و نیز افتتاح فاز سه و چهار جمع آوری چاه های پهنه K  پروژه نبی اکرم (ص) را در دستور کار مسئولان ارشد قرار گرفته است.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی