رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 17 April

دشت میناب

استاندار هرمزگان با اشاره به وضعیت بحران زده آبی در شورای حفاظت از منابع آب استان گفت: باید راهکاری ارایه دهیم که دشت میناب از وضعیت بحران زده منابع زیرزمینی آب نجات یابد.

استاندار هرمزگان با اشاره به وضعیت بحران زده آبی در شورای حفاظت از منابع آب استان گفت: باید راهکاری ارایه دهیم که دشت میناب از وضعیت بحران زده منابع زیرزمینی آب نجات یابد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، دومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب با حضور استاندار و سایر اعضای این شورا و با دستور کار بررسی وضعیت آب شیرین کن بر روی چاههای کشاورزی، ارائه گزارش تعیین تکلیف چاههای فاقد پروانه و بررسی وضعیت تأمین آب اراضی منطقه یکدارجاسک و دشت بارق بشاگرد در سالن جلسات استانداری هرمزگان برگزار شد.

دکتر “جاسم جادری” در نشست شورای حفاظت از منابع آب استان هرمزگان، عنوان کرد: شورای حفاظت از منابع آب شورای سیاست گذاری است که مسائل مرتبط با آب که به موارد اشتغال و معیشت نیز مربوط می‌شود در آن مطرح و تصمیم گیری خواهد شد.

وی ادامه داد: سیاست گذاری اصلی در حوزه آب و کشاورزی استان در این شورا ترسیم می‌شود و نیاز است تصمیمات مناسبی در خصوص بحث‌ها و مشکلات مرتبط با کشاورزی به خصوص در شرق هرمزگان که به آب مربوط است را اتخاذ کنیم.

استاندار هرمزگان افزود: موضوع دشت میناب و مشکلات فروچاله های ایجاد شده در این منطقه قرار است در جلسه شورای عالی آب کشور مطرح شود و باید پیش از حضور در این شورا، در این خصوص جمع بندی لازم را انجام و به این شورا ارائه دهیم.

جادری اظهار داشت: باید راهکاری ارائه دهیم که دشت میناب از وضعیت مشکلات فعلی نجات یابد و برنامه‌ها و اقدامات احیاء دشت میناب در شورای عالی آب مطرح شود.

در ادامه این نشست مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان نیز با ارائه گزارشی از عملکرد اجرای برنامه‌های طرح احیاء و تعادل بخشی در استان، گفت: به منظور جلوگیری از ایجاد بحران آب در استان، چاه‌های کشاورزی به کنتور هوشمند مجهز شدند و در این رابطه براساس آمار ارائه شده صرفه جویی قابل توجه ای در منابع آب شهرستان‌ها شده است.

ملایی افزود: امروز بحث تولید و توزیع آب مطرح نیست بلکه بحث مدیریت صحیح منابع آب مطرح است که باعث حفظ منابع آبی خواهد شد.

 

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی