رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
  • الجمعة ۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 16 April

  • سه شنبه 31 مرداد 1396 - 16:48
  • کد خبر : 32427
  • مصاحبه
  • چاپ خبر : مدیر روابط عمومی شرکت تک ستاره گلپایگان: حل مشکلات آب با حمایت دولت و بدست تکنولوژی
شرکت تک ستاره گلپایگان و مشکلات آب

این که کشور‌های دیگر چگونه توانسته‌اند مشکلات آب خود را حل کنند بایستی الگوی کار ما قرار گیرد. مسلما آنها با حمایت دولت و به دست صنعت از بحران بی آبی گذر کرده‌اند.

صنعت ساختمان این روز‌ها روزگار خوشی را سپری نمی‌کند و رکود حاکم بر آن باعث شده‌است که فعالان این حوزه و تولید کنندگان تجهیزات ساختمانی مشکلات بیمشاری را تجربه کنند.

با این حال رکود صنعت ساختمان باعث نشده‌است که شرکت‌های فعال در صنعت ساختمان پویایی خود را از دست بدهند و حضور با قدرت این شرکت‌ها در نمایشگاه‌های کشور گواه این ادعاست ولی با این حال این فعالان حرف های بسیاری برای گفتن دارند که برای شنیدن آنها به سراغشان رفتیم.

در این راستا گفت و گویی با مهندس محمد رضا خادمی مدیر روابط عمومی شرکت تک ستاره گلپایگان انجام دادیم که در ادامه می‍خوانیم.

 

لطفا خودتان را معرفی کنید:

بنده محمد رضا خادمی مدیر روابط عمومی شرکت تک ستاره گلپایگان هستم.

شرکت تک ستاره گلپایگان متشکل از ۳ زیر مجموعه شرکت با عناوین تک ستاره ، نگین ستاره و البرز ستاره است که هر کدام از آنها در زمینه‌های مختلفی فعال اند.

تک ستاره در تولید لوله پلیکا و لوله و اتصالات pvc ، نگین ستاره در تولید لوله و اتصالات پلی اتیلنی با برند نگین استار و البرز ستاره در تولید لوله و اتصالات تک لایه و پنج لایه فعال است.

این شرکت فعالیت خود را از سال ۸۳ با تولید لوله‌های pvc آغاز کرده‌ و در ادامه و در سال‌های بعد دیگر محصولاتش را به سبد کالایی خود اضافه کرده‌است.

 

افزودن خطوط تولید جدید در شرکت شما نشان از افزایش تولید و ایجاد اشتغال دارد، تا چه اندازه به این امر توجه می‌کنید؟

مدیریت شرکت تک ستاره گلپایگان آقای مهندس تالاری از همان ابتدای فعالیت به ایجاد اشتغال توجه ویژه‌ای داشته‌اند به طوری که از ابتدای شروع فعالیت تا کنون شاهد افزایش نیروی انسانی خود بوده‌ایم و در حال حاضر توانسته ایم برای ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم شغل یجاد کنیم که این مساله مایه مباهات ماست.

شرکت ما در وضعیت رکودی که بر ساختمان حاکم است نیز به فکر ایجاد اشتغال است و در همین راستا در نظر داریم خط تولید جدیدی به محصولات خود اضافه کنیم که با برند زاگرس ستاره در بازار ایران توزیع خواهد شد.

توجه به این نکته لازم است که کارخانجات ما در شهرستان واقع اند و فراهم کردن کار برای جوانان شهرستانی مزیت دیگری دارد چرا که از مهاجرت نیروی کار به تهران جلوگیری می‌کند، به نظر بنده این یکی دیگر از دلایل توجه مدیریت شرکت به بحث اشتغال است.

 

آیا شرایط برای توسعه شرکت در شرایط فعلی مهیا است؟

در شرایط فعلی اضافه کردن خط تولید جدید کاری بسیار دشوار است، چرا که رکود حاکم بر صنعت ساختمان بسیاری از تولید کننده‌ها را مجبور کرده‌است که صحنه را خالی کنند و در شهرستان ما دیده می‌شود که بسیاری از شرکت ها ورشکست شده و یا تقلیل نیرو کرده‌اند و با کمتر از توان خود در حال تولید اند.

 

شما یک شرکت تولید کننده لوله و اتصالات هستید، چه نقشی می توانید در مصرف بهینه آب ایفا داشته باشید؟

مسئله ای که در حال حاضر عموم مردم و فعالان حوزه ما بر آن تاکید می‌کنند مشکلات آب و بحرانی است که در آب وجود دارد.

به نظرم مردم در استفاده بهینه از آب توجیه هستند و فرهنگ استفاده درست و بهینه از آب در میام مردم نهادینه شده‌است و آنها رسالت خود در قبال آب را به درستی انجام داده و آب را هدر نمی‌دهند. حال زمان این است که دیگر بخش‌های مصرف کننده آب کشور که شامل بخش کشاورزی و صنعتی است رسالت خود را انجام دهند.

 

به نظر شما که سالها در حوزه آب فعالیت کرده‌اید صنعت چه خدماتی می تواند به آب بکند؟

مسلما حل مشکلات آب کشور به دست صنعت میسر است ولی بهینه سازی آب نیازمند صرف هزینه بسیار است.

یکی از اصلی ترین مصارف کشور در بخش کشاورزی است که به دست صنعت و با به روز شدن تکنولوژی‌های کشاورزی می‌توان در مصرف آب کشاورزی صرفه جویی کرد ولی همانطور که گفتم این راهکارها نیازمند صرف هزینه است.

دولت در کمک کردن صنعت به بخش کشاورزی نقش پر رنگی دارد و تنها با حمایت دولت است که می‌توان کشاورزی را صنعتی کرد چرا که کشاورزان به خاطر هزینه بر بودن تکنولوژی، به تنهایی نمی‌توانند با صنعت ارتباط داشته‌باشند.

در خود صنعت نیز مصارف آب بسیاری وجود دارد مثلا در قسمت‌هایی از آب سیرکوله استفاده می‌شود. می‌توان با تصفیه اب در صنعت و بازگردانی آن بارها و بارها از این آب استفاده کرد ولی این راهکار هم نیازمند هزینه بسیار است.

در صنعت حال حاضر کشور حمایت از مجموعه‌های صنعتی برای به روز کردن تکنولوژی و تصفیه مورد نیاز است و در این راستا دولت باید ساز و کاری فراهم کند.

 

به روز کردن تکنولوژی در صنعت آب راه گشا است؟

بسیاری از کشورها همچون کشور ما با موضل بی آبی درگیر اند ولی آنها توانسته‌اند با راهکار‌های صنعتی مشکلات آب خود را از میان بردارند.

این که آنها چگونه توانسته‌اند مشکلات آب خود را حل کنند بایستی الگوی کار ما قرار گیرد. مسلما آنها با حمایت دولت و به دست صنعت از بحران بی آبی گذر کرده‌اند.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی