رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

قیمت آهن و میلگرد روز
ویکی پی جی بررسی می‌کند؛

نوسان قیمت آهن آلات در مرداد ماه

قیمت آهن آلات از اصلی ترین مواردی است که همیشه مورد توجه صنعتگران کشور است. چرا که قیمت آهن آلات مستقیما بر قیمت محصول آنها اثر می گذارد.

قیمت آهن آلات از اصلی ترین مواردی است که همیشه مورد توجه صنعتگران کشور است. چرا که قیمت آهن آلات مستقیما بر قیمت محصول آنها اثر می‌گذارد.

آهن آلات در تمامی صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند که صنعت ساختمان از مهمترین بخش‌های مصرف کننده آن است.

گروه صنعت ، معدن و تجارت ویکی پی جی به منظور بررسی دقیق تر این نوسانات، روند تغییرات قیمت میلگرد و آهن و دیگر آهن آلات را در قالب گزارش ماهانه ارایه می‌کند.

این آمار بر اساس میانگین قیمت انواع مختلف هر محصول ارایه شده‌است تا بتواند تصویری از رفتار قیمت آن را ارایه کرده‌باشد.

در این گزارش نوسانات قیمت آهن آلات در مرداد ماه سال ۱۳۹۶ بررسی شده است.

 

بررسی آماری قیمت آهن آلات

تیرآهن:

میانگین قیمت تیرآهن با انواع متفاوت آن در مرداد ماه امسال همچون ماه قبل روند رو به رشدی را تجربه کرده است و در روز ۲۴ مرداد بیشترین قیمت خود را در این ماه داشته‌است. البته در روز‌های ابتدای ماه روند ثابتی داشته ولی از ۱۵ مرداد ماه افزایش قیمت خود را شروع کرده‌است.

 

میلگرد:

قیمت میلگرد در این بازه زمانی، ابتدا روند تقریبا ثابتی را طی کرده، سپس از نیمه مرداد ماه به صورت شیب تند با افزایش قیمت همراه بوده‌است، به طوری که در ابتدای ماه میانگین قیمت میلگرد، کیلویی ۱۹۵۰ بوده و در بیشترین رکوردی که داشته‌است، در روز ۲۴ مرداد به ۲۴۵۰ تومان نیز رسیده‌است. قابل توجه است که میانگین قیمت انواع میلگرد در ابتدای ماه گذشته ۱۶۰۰ تومان و در انتهای تیر ماه نیز به ۲۰۰۰ تومان رسیده‌بود که افزایش قیمت معناداری به شمار می رود.

 

ورق سیاه:

ورق سیاه که بیشتر در صنایع و مواردی همچون ساخت مخازن مورد استفاده قرار می گیرد، سیر صعودی را از ابتدای این ماه داشته است. در ابتدا کمی افزایش قیمت و در ادامه کاهش قیمت مشاهده شده‌است ولی به یک باره از ۱۹ مرداد ماه افزایش قیمت خود را آغاز کرده و در ۲۵ مرداد به بیشترین مقدار خود رسیده‌است.

ورق گالوانیزه:

میانگین قیمت ورق گالوانیزه در این ماه با دو پله افزایش قیمت به بیشترین مقدار خود در این ماه رسیده است.

 

پروفیل:

پروفیل در این بازه زمانی، روند رو به رشد پله ای را تجربه کرده است و می توان گفت، تفاوت قیمت اولین و آخرین روز تیر ماه، ۳۰۰ تومان در میانگین قیمت انواع نمونه‌های آن بوده است.

 

تسمه:

میانگین قیمت تسمه در روزهای اول خرداد ماه کاملا ثابت بوده است به طوری که در شکل زیر هم نشان داده شده است، سپس یک پیک افزایش قیمت داشته و همان روند را تا آخر ماه ادامه داده است.

صفحه ستون:

صفحه ستون در این بازه زمانی، در ابتدا قیمت ثابت و در انتهای مرداد ماه روند رو به رشد پله ای را تجربه کرده است و می توان گفت، تفاوت قیمت اولین و آخرین روز مرداد ماه، ۲۰۰ تومان در میانگین قیمت انواع نمونه‌های آن بوده است.

ناودانی:

ناودانی در ده روز اول مرداد ماه روند ثابتی داشته است ولی بعد از آن روند افزایشی به خود گرفته است.

نبشی:

نبشی نیز در این بازه زمانی، در ابتدا روند ثابت و در نیمه دوم مرداد ماه روند افزایشی را طی تجربه است

 

گزارش های پیشین از نوسانات قیمت آهن آلات:

نوسان قیمت آهن آلات در تیر ماه

نوسانات قیمت آهن از ابتدای سال ۹۶

نوسان قیمت آهن آلات در اسفند ماه

نوسان قیمت آهن آلات در بهمن ماه

نوسان قیمت آهن آلات در پایان دیماه

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی