رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
  • الجمعة ۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 16 April

معضلات تولید در ایران

رییس اتاق بازرگانی ایران مشکلات اساسی در بخش تولید را مورد بررسی قرار داد و برای رفع آنها در دولت دوازدهم ابراز امیدواری کرد.

رییس اتاق بازرگانی ایران مشکلات اساسی در بخش تولید را مورد بررسی قرار داد و برای رفع آنها در دولت دوازدهم ابراز امیدواری کرد.

به گزارش گروه تولید و تجارت ویکی پی جی به نقل از ایسنا، غلامحسین شافعی اظهار کرد: در ایران یکی از معضلات بخش تولید کاهش تقاضای داخلی و نبود قدرت خرید مردم است که این میزان حتی از ۱۰ سال گذشته هم کمتر شده است.

بر اساس این خبر، رئیس اتاق بازرگانی گفت: با حرکت‌های جدید در تعامل با اقتصاد جهانی باید با دفاع از افزایش داخلی صادرات را هم گسترش دهیم. آمارها نشان می‌دهد که تنها ۲۴ صدم درصد از تجارت جهانی را داریم در حالی که قابلیت‌های ما خیلی بیشتر است.

شافعی خطاب به شریعتمداری وزیر پیشنهادی صنعت دولت دوازدهم تاکید کرد: خودتان هم می‌دانید که حال و روز تولید کشور مناسب نیست. رهبر معظم انقلاب بر تولید تاکید دارند و در برنامه ششم توسعه هم بالاترین سهم اشتغال در موضوع تولید مطرح است. امیدواریم تغییر رویه‌ای که ایجاد می‌کنید مشکل تولید را حل کند.

بر اساس این گزارش، این مقام مسئول گفت: در تعیین اولویت‌های صنعتی مشکلات اساسی وجود دارد که امیدواریم در دوره جدید مورد توجه قرار گیرد. شما به خصوصی‌سازی معتقد هستید و مسئله فساد هم از اولویت‌هایی است که باید به آن توجه شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی