رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

اجرای پروژه تولید برق از انرژی‌های پاک

معاون فرماندار شهرستان بشرویه از اجرای پروژه تولید برق از انرژی‌های پاک به عنوان پایلوت استانی در شهرستان بشرویه خبر داد.

معاون فرماندار شهرستان بشرویه از اجرای پروژه تولید برق از انرژی‌های پاک به عنوان پایلوت استانی در شهرستان بشرویه خبر داد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از ایسنا، علی شفیعی در نشست اعضا و روسای ادارات شهرستان بشرویه با مدیر عامل یک شرکت در خصوص انرژی‌های نوین اظهارکرد: تمامی دستگاههای وابسته به این امر و بعضا مشارکت کننده وظیفه دارند تمامی امور به راه اندازی هر چه سریعتر فاز اول این مجتمع را انجام دهند.

وی همچنین گفت: با توجه به خشکسالی‌ها پیاپی و کم شدن محصولات کشاورزی و در مقابل کم شدن آب حیات در بشرویه را با مشکل روبرو کرده است که مشکلات نبود اشتغال و بعضا مهاجرت را داریم.

وی عنوان کرد: با راه اندازی این مجتمع امید است تا در بحث‌های مختلف و تولید انرژی کمکی هم در بخش‌های صنعت، کشاورزی و اشتغال بشود.

شفیعی افزود:تولید برق از صفحه‌های خورشیدی و انرژی‌های نوین یک لازمه است که در دولت و برنامه برای کلیه ادارات جهت اخذ و راه اندازی شبکه برق داخلی از طریق پنل خورشیدی الزاماتی لحاظ شده است.

وی عنوان کرد: شهرستان بشرویه با دارا بودن شرایط جوی و تابش مستقیم نور خورشید منطقه‌ای مناسب برای تولید برق از انرژی‌های پاک است.

مدیر عامل این شرکت در این نشست گفت: با توجه به تمام شدن منابع فیزیکی و هدر رفت آن‌ها و بخصوص در راستای حفظ محیط زیست، کار تولید برق از انرژی‌های پاک و نوین در کشور ما آغاز شده است که با همکاری شرکت‌های آلمانی و بلغارستانی تا کنون این پروژه در مناطق مختلف کشور عملیاتی شده است.

رمضان نژاد افزود: مفتخریم تا با جذب انرژی‌های پاک از قبیل: انرژی تابش خورشید، باد و انرژی‌های نوین، تولید برق را در سطح کشور ارتقاو بعضا صادر هم داشته باشیم.

وی گفت:تولید برق از انرژی‌های طبیعی بسیار به ما و اقتصاد هر منطقه کمک شایان توجهی خواهد داشت و علاوه بر این موضوع منبع درآمدی برای سرمایه گزاران و مردم منطقه و بخصوص اشتغال زایی را در بر خواهد داشت.

رمضان نژاد گفت: در نظر داریم تا برنامه تولید ۵۰ مگابایت برق در شهرستان بشرویه را به مرحله عمل برسانیم چرا که وجود منطقه کویری و آفتاب در ساعات روز کمکی شایان توجهی به تولید برق خواهد داشت.

وی گفت :در فاز یک این پروژه یک مگابایت تولید برق را خواهیم داشت که سرمایه‌ای بالغ بر۲ . ۱ میلیارد یورو و اشتغالزایی ۴۰ نفر انجام خواهد شد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی