رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 20 June

تشریح آخرین وضعیت پروژه انتقال آب از خلیج فارس به استان کرمان

سرپرست معاونت عمرانی استانداری کرمان گفت: در استان کرمان به دلیل همدلی ایجاد شده و اقتصاد مقاومتی، در آن بخش از کار پروژه انتقال آب از خلیج فارس که مربوط به استان کرمان است مشکلی وجود ندارد و مجوز محیط زیست هم صادر شده است.

سرپرست معاونت عمرانی استانداری کرمان گفت: در استان کرمان به دلیل همدلی ایجاد شده و اقتصاد مقاومتی، در آن بخش از کار پروژه انتقال آب از خلیج فارس که مربوط به استان کرمان است مشکلی وجود ندارد و مجوز محیط زیست هم صادر شده است.
به گزارش گروه تاسیسات ویکی پی جی به نقل از ایسنا، سیدمصطفی آیت اللهی موسوی درباره آخرین وضعیت پروژه انتقال آب از خلیج فارس به استان کرمان اظهار کرد: در تقسیم بندی انجام شده، قرار است در بندرعباس آب شیرین شده و بخشی از آن برای شرب آنجا استفاده و مابقی برای استفاده صنعتی به گل گهر، مس و در ادامه به چادرملو استان یزد منتقل شود.
وی با اشاره به اینکه در فاز اول ۱۱۰ میلیون مترمکعب آب منتقل می‌شود، افزود: هفته گذشته به اتفاق نمایندگان هرمزگان و یزد بازدیدی از سایت شیرین کن داشتیم که مخزن‌های ذخیره آب در حال کار بود و ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت.
آیت اللهی موسوی تصریح کرد: بخشی از پکیج آب شرین کن خریداری شده و سازه زیر در حال اتمام است که آب از طریق ۶ لوله به قطر ۲ و نیم متر وارد مخزن می‌شود. هدف طرح در فاز اول ۵۰۰ میلیون مترمکعب پیشنهاد شده که بر این اساس لوله های بزرگ تری برای افزایش ظرفیت انتقال آب در نظر گرفته شده است.
سرپرست معاونت عمرانی استانداری کرمان بیان کرد: آب از دو نیم کیلومتری دریا آورده می‌شود. در آن منطقه بحث آب های زیرسطحی از دریا مطرح است که نمی شود راحت فنداسیون اجرا کرد و باید شمع، کارگذاری و سازه های سنگی اجرا شود.
وی با اشاره به اینکه سازه ذخیره آب شیرین ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: انتقال آب از خلیج فارس به استان کرمان در مسیر ۸۰۰ کیلومتری صورت می گیرد که برای عبور لوله، عمده تملک مسیر انجام شده و حدود ۴۰۰ کیلومتر از پروژه در استان کرمان است که مجوزها صادر شده و نماینده یزد قول داد مسئله ای که در این استان وجود دارد، حل شود.

آیت اللهی موسوی اظهار کرد: امیدواریم با تامین مالی، طی دو سال آینده پروژه انتقال آب از خلیج فارس به بهره برداری برسد و مشکل آب شمال استان رفع شود.

وی تصریح کرد: در استان کرمان به دلیل همدلی ایجاد شده و اقتصاد مقاومتی، در آن بخش از کار که مربوط به استان کرمان است مشکلی وجود ندارد و مجوز محیط زیست هم صادر شده است.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی