رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

متقاضیان سرمایه گذاری در ایران خواهان فعالیت در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر

مهندس محمدنژاد معاون برنامه­ ریزی ساتبا در سمینار معرفی تکنولوژی WHR-ORC در صنعت سیمان که ازسوی ساتبا برگزار شد، گفت: ۴۷ درصد متقاضیان سرمایه گذاری در ایران در سال ۹۵ خواهان فعالیت در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر بودند.

مهندس محمدنژاد معاون برنامه­ ریزی ساتبا در سمینار معرفی تکنولوژی WHR-ORC در صنعت سیمان که ازسوی ساتبا برگزار شد، گفت: ۴۷ درصد متقاضیان سرمایه گذاری در ایران در سال ۹۵ خواهان فعالیت در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر بودند.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از دفتر روابط­ عمومی سازمان انرژی­های تجدیدپذیر و بهره ­وری انرژی برق (ساتبا): ساتبا به­ منظور معرفی تکنولوژی WHR-ORC و سیاست­ ها و توسعه سرمایه­ گذاری ­های ساتبا از طرح تولید برق از بازیافت حرارت اقدام به برگزاری یک سمینار تحت عنوان معرفی تکنولوژی WHR-ORC در صنعت سیمان پرداخت.

در این سمینار به انتقال تکنولوژی و توسعه سرمایه­ گذاری اشاره شد که در آن  معاونین، مدیران و کارشناسان صنعت سیمان، انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان، سازمان محیط زیست، شرکت سرمایه ­گذاری تامین اجتماعی، نماینده اداره کل بین ­الملل بانک ملت حضور داشتند. این سمینار در تاریخ ۲۳ مردادماه سال جاری در سالن شهید مطهری ساختمان ساتبا برگزار شد.

براساس این گزارش: در ابتدای این سمینار تخصصی مهندس محمدنژاد معاون برنامه­ ریزی ساتبا به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی در آغاز بیاناتش ضمن تشریح روند شکل­ گیری سازمان انرژی ­های تجدیدپذیر و بهره­ وری انرژی برق گفت که تقریباً از دو سال پیش وزارت نیرو، رویکرد جدیدی را نسبت به توسعه بهره ­وری انرژی و انرژی ­های پاک درنظر گرفت که براساس آن شاهد جلب مشارکت بیش­تر بخش خصوصی در زمینه سرمایه گذاری جهت احداث نیروگاه­ های تجدیدپذیر و پاک غیر دولتی و تولید انرژی از بازیافت انرژی بوده ­ایم.

بنابراین گزارش: وی افزود امروزه سرمایه ­گذاران خارجی می ­توانند با تاسیس شرکت در ایران و یا قرارداد مشارکت با شرکت­های ایرانی نسبت به دریافت پروانه احداث و عقد قرارداد تضمینی فروش برق اقدام نمایند ایشان گفت طبق آمارهای وزارت اقتصاد و دارایی در سال ۹۵ از کل متقاضیان سرمایه گذاری در ایران حدود ۴۷% آن­ها برای حضور در انرژی ­های تجدیدپذیر بوده است که این رویداد باعث شده آینده خوبی را برای انرژی ­های پاک متصور شد.

وی در خاتمه بیاناتش افزود امیدواریم که با حضور بخش خصوصی گام ­های مثبتی در این خصوص برداشته شود.

به نقل از این گزارش: سپس در ادامه این سمینار خانم مهندس سیاحی از شرکت UNIDO به معرفی پروژه ITPO ایتالیا پرداخت و در ادامه مهندس زربخش مدیر دفتر آموزش و اطلاع ­رسانی ساتبا درخصوص ضرورت و اهمیت بازیافت حرارت و تولید برق در صنعت به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی گفت کل عرضۀ انرژی اولیه در کشور معادل ۱۶۶۸ میلیون بشکه معادل نفت خام و کل مصرف نهایی در بخش صنعت ۳۰۲ میلیون بشکه معادل نفت خام و مقدار تلفات بالا دستی معادل ۷۰۰ میلیون مگاوات گاز فلر در سال است.

پیرو این گزارش: مهندس زربخش در ادامۀ سخنانش گفت سهم برق صنعت سیمان از کل صنایع حدود ۱۰% و سهم کل برق صنعت سیمان از مصرف برق کشور ۳ تا ۴ درصد بوده است.

وی مصرف نیمه اول تیرماه امسال را بیش از ۵۵۰۰۰ مگاوات عنوان نمود و گفت که خوشبختانه رشد مصرف برق امسال ما بیش از کل مصرف پیک برق بوده است.

 

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی