رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
  • السبت ۹ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 19 June

دشت‌های استان اصفهان در اولویت طرح احیا قرار گرفتند
به منظور تامین آب شرب شهرها از منابع آب زیرزمینی؛

دشت‌های استان اصفهان در اولویت طرح احیا قرار گرفتند

چهارمین جلسه کارگروه احیا و تعادل بخشی منابع آب اصفهان برگزار شد که در این جلسه مشخص شد که، ۸ دشت استان اصفهان به دلیل تامین آب شرب شهرها از منابع آب زیرزمینی در اولویت اقدامات طرح احیا قرار می گیرند.

چهارمین جلسه کارگروه احیا و تعادل بخشی منابع آب اصفهان برگزار شد که در این جلسه مشخص شد که، ۸ دشت استان اصفهان به دلیل تامین آب شرب شهرها از منابع آب زیرزمینی در اولویت اقدامات طرح احیا قرار می گیرند.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، چهارمین جلسه کارگروه طرح احیا وتعادل بخشی منابع آب زیرزمینی استان اصفهان درسال ۹۶ باحضورمدیرعامل، معاون حفاظت و بهره برداری، جمعی از مدیران و کارشناسان فعال در طرح، در محل شرکت آب منطقه ای اصفهان برگزار شد.

در این جلسه دکتر مسعود میرمحمد صادقی، مدیرعامل و رییس هیات مدیره، ضمن تبیین و تایید نظرات مهندس میدانی قائم مقام وزیر نیرو، عنوان کرد طرح احیا همانطور که در دولت یازدهم از اهمیت ویژه ای برخوردار بود در دولت دوازدهم نیز اولویت وزارت نیرو خواهد بود و ما برای پیشبرد این طرح ابتدا باید خود به این باور رسیده باشیم و آن را به عموم منتقل کنیم تا بتوانیم نتایج مورد انتظار را به دست آوریم.

وی در ادامه عنوان کرد: شرکت آب منطقه ای اصفهان از نظر انجام تکالیف و خدمات در مقایسه با دیگر شرکت‌های آب منطقه ای جزو پیچیده‌ترین شرکت‌ها است. مجموعه شرایط رودخانه زاینده رود و دیگر آب‌های سطحی، آب‌های زیرزمینی، وسعت استان، کثرت خطوط و کانال‌های انتقال و ارتباط هیدرولوژیکی آب سطحی و زیرزمینی اکثر دشت‌های مرزی استان با استان‌های همجوار از دلایل این پیچیدگی هستند.

میرمحمد صادقی درخصوص بستن چاه‌ها خواستار تعیین الگو و ارائه تحلیل‌های لازم شد و ضمن تأکید بر ادامه روند مسدود کردن چاههای غیرمجاز عنوان نمود که بایستی چاه‌های با عمق بیشتر و دبی بالاتر در اولویت قرار گیرند واز تحلیل‌ها در روند کار استفاده شود.

در ادامه این جلسه آمار چاههای پر و مسدود شده تا امروز ۲۳۵ حلقه با ۵ میلیون متر مکعب صرفه جویی اعلام شد که در بین امور آب شهرستان‌ها، شهرضا و دهاقان بهترین عملکرد را داشتند.

همچنین عنوان شد ۸ دشت شامل ۵ محدوده پایلوت (اردستان ـ بادخالد آباد ـ میمه و مورچه خورت و دامنه) به اضافه دشت‌های گلپایگان ـ سمیرم و مهیار شمالی پرتنش هستند که به دلیل وابستگی آب شرب آن‌ها به منابع آب زیرزمینی بیشترین مشکل را دارند و بایستی در الویت اقدامات طرح احیا قرار گیرند.

لازم به ذکر است آمار کنتورهای هوشمند آب و برق نصب شده در دشت‌های پایلوت درمجموع ۱۰۳۵ عدد اعلام شد.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی