رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
  • السبت ۹ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 19 June

راندمان نیروگاه

وزیر پیشنهادی نیرو در دولت دوازدهم؛ حبیب الله بیطرف، با اشاره به لزوم افزایش راندمان نیروگاه‌های کشور گفت: باید در طول ۴ سال حدود ۲۰ هزار مگاوات در پهنه سرزمینی ایران نیروگاه های جدید نصب شود.

وزیر پیشنهادی نیرو در دولت دوازدهم؛ حبیب الله بیطرف، با اشاره به لزوم افزایش راندمان نیروگاه های کشور گفت: باید در طول ۴ سال حدود ۲۰ هزار مگاوات در پهنه سرزمینی ایران نیروگاه های جدید نصب شود.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از صدای مهندسی ایران، حبیب الله بیطرف ، با بیان اینکه کشور ما کشوری بوده که سالانه با رشد حدود ۵ تا ۸ درصدی مصرف انرژی الکتریکی در سطح کشور روبه رو است، گفت: دلیل افزایش مصرف انرژی در کشور پیشرفت کشور و افزایش مصرف برق در بخش های خانگی، صنعت و کشاورزی است که به تناسب این رشد مصرف باید ظرفیت های نصب شده نیروگاهی نیز افزایش پیدا کند.

وزیر پیشنهادی نیرو در دولت دوازدهم، افزود: خطوط انتقال برق و شبکه های توزیع برق باید در سراسر کشور تقویت یافته و گسترش یابد.

بیطرف با بیان اینکه یکی از اولویت ها در بخش صنعت برق ارتقاء توانمندی های داخلی بوده که منجر به افزایش اشتغال می شود، ادامه داد: صنعت برق به دلیل رشد و توسعه سالانه این صنعت به صورت مستقیم در ایجاد اشتغال تأثیر داشته و همچنین به دلیل اینکه تأمین کننده زیرساخت های توسعه صنعتی و اقتصادی کشور است به صورت غیرمستقیم در ایجاد اشتغال نقش دارد.

وی با اشاره به اینکه برآورد بنده این بوده که با توجه به این رشد مصرف باید سالیانه حدود ۵ هزار مگاوات به تولید کشور اضافه شود، یادآور شد: باید در طول ۴ سال حدود ۲۰ هزار مگاوات در پهنه سرزمینی ایران نیروگاه های جدید نصب شود.

وزیر پیشنهادی نیرو در دولت دوازدهم با بیان اینکه صنعت نیروگاهی ایران از فناوری و توانمندی بالایی برخوردار است، تصریح کرد: در حال حاضر شرکت مپنا به عنوان تولید کننده نیروگاه های سیکل ترکیبی قدرت تولید نیروگاه های با ظرفیت ۱۸۰ مگاوات گازی و به همین میزان در بخش بخار را دارد که این پشتوانه بسیار خوبی برای افزایش و گسترش ظرفیت های تولیدی کشور است.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی