رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

افتتاح تصفیه خانه و آب شيرين كن سعدآباد
با حضور استاندار ، نماینده و فرماندار دشتستان صورت گرفت:

افتتاح تصفیه خانه و آب شيرين كن سعدآباد

آیین افتتاح سيستم تصفيه خانه آب سعدآباد پنجشنبه گذشته با حضور استاندار و نماينده دشتستان در سعدآباد برگزار شد.

 آیین افتتاح سيستم تصفيه خانه آب سعدآباد پنجشنبه گذشته با حضور استاندار و نماينده دشتستان در سعدآباد برگزار شد.
به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از اتحاد؛ مصطفی سالاری استاندار بوشهر در آیین افتتاح سيستم تصفيه خانه سعدآباد اظهار داشت: مردم استان بوشهر در سه سال گذشته شاهد مشكلاتی در رابطه با تأمين آب شرب بودند و به مردم قول های مساعدی جهت رفع اين مشكلات داده شد، در اين راستا چند طرح بايد احداث می شد كه این طرح ها شامل احداث آب شيرين كن هايی در نوار ساحلی استان و ازدياد برداشت از خط كوثر بود.
سالاری ادامه داد: در رابطه با احداث آب شيرين كن ها در جاهاي مختلف بعضی از آنها را انجام داديم و بعضي ديگر نيز در دست انجام است. مجموع آب شيرين كن هايی كه احداث شده يا در دست احداث است معادل يک سوم ظرفيت آب به ذخيره آب فعلي استان اضافه خواهد كرد كه اين مقدار قابل توجهی است.
وی افزود: طرح ازدياد برداشت از خط كوثر به ميزان ٢٣ هزار متر مكعب در دست اجرا هست كه ١٠ هزار متر مكعب آن به صورت كوتاه مدت است و به بهره برداري خواهد رسيد و ١٣هزار متر مكعب آن نیز تا قبل از پايان سال وارد مدار خواهد شد. اجرای این طرح كمک شايانی به حل مشكل آب استان خواهد كرد.
استاندار بوشهر تاکید کرد: تأمين آب شهرستان دشتستان از شهر كازرون در استان فارس است كه در آنجا هم اقدامات متفاوت و متعددی را انجام می دهيم كه شامل طرح “برداشت از چشمه “در قالب طرح “عدم كاشت يا ناكاشت “هست. این طرح زمينه انتقال آب به استان بوشهر را فراهم خواهد كرد و همكاری خوبی در استان فارس انجام شده است؛ همچنين طرح “تعميق و كف شكنی”چاه های موجود در آنجا هست كه اعتبارات آن تأمين شده و اقداماتی در حال انجام است كه اين موضوع كمک مهمي به پايداری آب استان خواهد كرد.
سالاری اضافه كرد: اقداماتی نظير “حفر و تعميق چاه هاي موجود، استفاده از ظرفيت هاي “سد تنگ ارم ” كه به بهره برداری رسيد و زمينه خط انتقال آن در حال انجام است و همچنين پروژه ي “سد كاردانه” كه امسال در دست اجرا است در جهت رفع مشكل بی آبی در داخل استان صورت گرفته است.
وی تصريح كرد: در حوزه شهرهای آبپخش و سعدآباد نیز كه مشكلاتي در تأمين آب شرب شهري وجود داشت اقداماتی در حال اجرا بود كه امروز با احداث تصفيه خانه (آب شيرين كن) با ظرفیت ٢٥٠٠ متر مكعب آب در روز سعدآباد وارد مدار خواهد شد.

اين ميزان بيش از نياز مصرف سعدآباد كه ٢٢٠٠متر مكعب در روز است می باشد. اين طرح نياز سعدآباد به خط كوثر را كاملا منتفی يا كمتر خواهد كرد و همچنين كيفيت آبی كه از اين تصفيه خانه استخراج می شود به مراتب بهتر از خط كوثر است.

استاندار بوشهر در پايان اين آیین عنوان كرد: در كنار اين پروژه، يک طرح مشابه ديگر در مجاورت اين طرح در شهر آب پخش با ٢٥٠٠ متر مكعب آب، تصفيه خانه ديگری نیز احداث خواهد شد كه اين ٥٠٠٠ متر مكعب مجموع آب تصفيه خانه ها، بخش عمده ای از مصرف آب شرب بخش های آب پخش و سعدآباد را تأمين خواهد كرد و مشكل اساسی آب شرب اين دو شهر به طور كامل مرتفع خواهد گرديد.

افتتاح تصفیه خانه و آب شيرين كن سعدآباد

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی