رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

محمد شریعتمداری
بیانیه خانه معدن ایران در حمایت از محمد شریعتمداری؛

وزارت صمت به تغییر نگاه نیاز دارد

رییس خانه معدن ایران گفت: هیات مدیره خانه معدن ایران در آخرین نشست خود درباره وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت تصمیم به حمایت از جناب آقای محمد شریعتمداری گرفت و او را شایسته این پست مهم و کلیدی اقتصاد کشور دانست.

رییس خانه معدن ایران گفت: هیات مدیره خانه معدن ایران در آخرین نشست خود درباره وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت تصمیم به حمایت از جناب آقای محمد شریعتمداری گرفت و او را شایسته این پست مهم و کلیدی اقتصاد کشور دانست.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از دنیای معدن، بهرامن افزود: ما همواره به عنوان یک تشکل تخصصی سعی بر آن داشته ایم تا در کنار دولت باشیم و دولتمردان را برای رسیدن به تولید رقابتی مبتی بر صادرات و حضور در یازارهای جهانی کمک کرده ایم.

رییس خانه معدن ایران گفت: این رویکرد در دولت دوازدهم با توجه به انتخاب مجدد جناب آقای روحانی و شعارهای اقتصادی ایشان و حمایت از حضور بخش خصوصی افزایش دارد و هیات مدیره خانه معدن ایران بنا را بر آن گذاشته تا دولت و وزیر صنعت، معدن و تجارت آینده را در این راه یاری کند.

بهرامن تصریح کرد: هیات مدیره خانه معدن ایران و فعالان بخش معدن ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته از سوی جناب آقای نعمت زاده و مدیران ایشان، تقاضا دارد تا بخش معدن کشور در دولت دوازدهم با حضور جناب آقای شریعتمداری و با توجه به مزیت هایی که این بخش برای اقتصاد ایران ایجاد کرده بیش از گذشته در سیاستگذاری ها و تصمیم سازی ها مورد توجه قرا گیرد و شخص وزیر آینده در این راه تلاش بیشتری داشته باشد.

او گفت: خواسته ما به عنوان هیات مدیره خانه معدن ایران، بهبود فضای کلان سب و کار، ایجاد ثبات در اقتصاد کلان، واقعی کردن قیمت ارز و دروری از هرگونه رانت، با بکار گیری بخش خصوصی توانمند در اقتصاد کشور به ویژه در بخش معدن است.

بهرامن افزود: خوشبختانه در دولت یازدهم شاهد آن بودیم که پای بخش خصوصی در دولت یازدهم به پروژه های بزرگ معدنی باز شد که در این راه دولت محترم، وزیر وقت صمت و ریاست پرتوان ایمیدرو تلاش فراوانی به خرج دادند.

او گفت: هیات مدیره خانه معدن ایران انتظار دارد این راه نیز در دولت دوزدهم ادامه یابد و فعالان بخش خصوصی بتوانند از دست اندازهای قانونی و نگاه های سنتی رهایی یافته و در جهت بالا بردن سهم معدن در تولید ناخالص داخلی کشور و ایجاد اشتغال، نقش آفرینی بیشتری از خود نشان دهند.

بهرامن افزود: طبیعتا جناب آقای شریعتمداری با مشورت پذیری و واقع نگری که در مدیریت خود دارند خواهند توانست در کنار فعالان بخش خصوصی و تشکل های تخصصی، مدیرانی را بکار گیرند که هم بدنه کارشناسی وزارتخانه صمت را بیشتر از گذشته ترمیم کنند و هم با استفاده از مدیران کاربلد و توانمند نسبت به توسعه بخش صنعت و معدن با محور توسعه صادرات گام بردارند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی