رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۲۸ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 10 May

بحران آب در دولت دوازدهم با حضور بیطرف در وزارت نیرو کم می شود
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس؛

بحران آب در دولت دوازدهم با حضور بیطرف کم می شود

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس، بالاترین نمره از بین وزرای دولت یازدهم را به وزیر نفت و پایین ترین نمره را به وزرای اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت داد.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس، بالاترین نمره از بین وزرای دولت یازدهم را به وزیر نفت و پایین ترین نمره را به وزرای اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت داد.
به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خانه ملت، مجید کیان پور، با اشاره به معرفی وزرای پیشنهادی تیم اقتصادی دولت به مجلس شورای اسلامی، گفت: با توجه به عملکرد مثبت برخی از وزرا و اخذ نمره قبول در طی ۴ سال اخیر حضور دوباره آن ها در کابینه جای خوشحالی دارد.
نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه مطالبه جدی ما از تیم اقتصادی دولت دوازدهم توجه به مشکلات کشور و تلاش برای رفع آن ها است، افزود: توجه به برنامه های بالادستی، اقتصاد مقاومتی و اجرایی کردن برنامه ششم توسعه یکی از ضرورت هایی است که می تواند گره کور اقتصاد ما را باز کرده و وضعیت بیکاری را در کشور ساماندهی کند.
وی با بیان اینکه مشکلات و چالش های کشور باید با نگاه دقیق تر مورد توجه کابینه دولت دوازدهم قرار بگیرد، تصریح کرد: برنامه مداری از مهم ترین ملزوماتی است که می تواند تیم اقتصادی دولت دوازدهم را در حصول اهداف موفق کند.
زنگنه وزیر ممتاز کابینه یازدهم
این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه بیشترین نمره در خصوص عملکرد مثبت را در طی ۴ سال اخیر وزیر نفت اخذ کرده است، گفت: متاسفانه همسو نبودن وزرای اقتصادی، صنعت، معدن و تجارت و همچنین رئیس کل بانک مرکزی در خصوص وضعیت کلی اقتصاد کشور عامل اصلی اخذ کمترین نمره قبولی در کابینه دولت یازدهم بوده است.
کیان پور ادامه داد: در دو وزارت خانه صنعت، معدن و تجارت و اقتصاد کمترین هماهنگی در دولت یازدهم دیده شد و هر کدام سیاست مجزای خود را داشته و تعاملی برای رفع مشکلات در حوزه مسائل مشترک با هم نداشتند.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه می توان از آقای نعمت زاده در پست مشاور وزیر صنعت استفاده کرد، ادامه داد: وی می تواند با توجه به تجریباتی که دارد به رشد صنعت در کشور کمک کند، انتخاب آقای شریعت مداری به عنوان وزیر پیشنهادی این حوزه بسیار کارساز است زیرا وی سابقه اجرایی در این حوزه داشته و با زیر و بم آن آشنا است.
وزرای صنعت و اقتصاد در تعامل مشترک مردود شدند
وی با اشاره به مشکلات عدیده ای که برای موسسات مالی در طی سال های اخیر رخ داد، گفت: این موضوع نیز یکی دیگر از دلایل اخذ نمره منفی از سوی وزارت اقتصاد بوده است.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر ضرورت اخذ دکترین مناسب از سوی تیم اقتصادی دولت دوازدهم، افزود: این دولت باید با درست گرفتن از تجربیات دوره های قبلی ریشه مشکلات را بخشکاند و باید بدانیم اگر رشد اقتصادی صورت گرفته به علت افزایش فروش نفت بوده نه سیاست گذاری های تیم اقتصادی دولت.
وی با اشاره به عملکرد وزیر نفت در طی ۴ سال اخیر، گفت: آقای زنگنه توانست سهمیه از دست رفته ایران در اوپک را بازگرداند و در حوزه پارس جنوبی حضور گسترده ای را رقم زد که این موارد نشانه اخذ نمره قبولی از سوی این وزارتخانه بوده ازاین رو از انتخاب مجدد وی نهایت تشکر را از رئیس جمهور دارم.
کیان پور با یادآوری معرفی محمدجواد آذری جهرمی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات، گفت: اینکه دولت به نیروی جوان و متخصص در این حوزه توجه کرده یعنی نوگرایی در راه است.
جوان گرایی در وزارت ارتباطات بهترین انتخاب رئیس جمهور بوده است
وی ادامه داد: انتظار ما از وزارت ارتباطات در دولت دوازدهم کسب درآمد و ایجاد اشتغال از حوزه های مرتبط با صنعت ای تی و غیره است تا به این ترتیب هم سو با کشورهای پیشرفته بتوانیم حرفی برای گفتن در این حوزه بزنیم.
کیان پور گفت: وزیر ارتباطات دولت یازدهم نیز عملکرد خوبی در طی ۴ سال اخیر داشته و باید از وی نیز تشکر کنیم اما رشد حوزه ارتباطات در دولت دوازدهم باید با شتاب بیشتری پیگیری شود.
نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید یک پای تولید اشتغال پایدار در وزارت ارتباطات ایجاد شود، افزود: با میدان دادن به حوزه نرم افزاری و سخت افزاری و ای تی می توان این مهم را محقق کرد.
بحران آبی در دولت دوازدهم با حضور بیطرف در وزارت نیرو کم می شود
کیان پور با اشاره به معرفی حبیب الله بی طرف به عنوان وزیر پیشنهادی نیرو، گفت: باید وزیر پیشنهادی برنامه های خوبی در جهت حفظ منابع آبی، رفع بحران آب داشته باشد و با توجه به سابقه وی به طور حتم تحولی در حوزه وزارت نیرو رخ می دهد.
وی با بیان اینکه وزیر نیرو دولت یازدهم نیز عملکرد به نسبت خوبی داشته است، تصریح کرد: پایدار سازی منابع آبی معضلی بود که در این دوره حل نشد که این خود کمی از نمره این وزارتخانه کاسته است.
این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: در بدنه وزارت نیرو دولت دوازدهم باید از توان و تخصص آقای چیت چیان استفاده کرد.
خودکفایی در تولید گندم مصداق اخذ نمره قبولی از سوی وزیر جهاد کشاورزی است
کیان پور با اشاره به انتخاب مجدد وزیر جهاد کشاورزی به عنوان وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم، گفت: وی از زمانی که بخش بازرگانی کشاورزی به وزارت جهاد سپرده شد در این حوزه فعالیت داشته و به تحولات بسیاری را در این حوزه رقم زده است و دلیل اخذ نمره قبولی از سوی این وزیر خودکفایی در تولید گندم برای چند سال متوالی بوده که از این دست اقدامات باز هم داشته است.
وی ادامه داد: برای بهره برداری مناسب از منابع طبیعی و همچنین ممانعت از زمین خواری باید در دولت دوازدهم تحولی در حوزه وزارت جهاد کشاورزی رخ دهد.
غفلت از مسکن علت نمره منفی وزیر راه
این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه با اشاره به معرفی دوباره وزیر راه و شهرسازی به عنوان وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم، گفت: متاسفانه غفلت از بخش مسکن نمره قبولی این وزیر را کم کرده کرده است.
وی ادامه داد: باید وزیر راه و شهرسازی در دولت دوازدهم برنامه جامعی در حوزه تحول در بخش مسکن ارایه کند.
کیان پور تاکید کرد: بدنه وزارت راه و شهرسازی بدون هیچ گونه تعارفی نیازمند جراحی بوده و باید افراد خبره و متخصص در این حوزه روی کار بیایند.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مهم ترین مطالبه ما از تیم اقتصادی دولت عمل به برنامه های بالادستی و فرمایشات رهبر معظم انقلاب است زیرا صرف عمل به این موارد خود توفیق بزرگی را نصیب کشور می کند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی