رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

تکمیل شبکه فاضلاب تهران تا 4 سال آینده
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خبر داد؛

تکمیل شبکه فاضلاب تهران تا ۴ سال آینده

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: شبکه سراسری فاضلاب استان تهران تا ۴ سال آینده تکمیل خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: شبکه سراسری فاضلاب استان تهران تا ۴ سال آینده تکمیل خواهد شد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد پرورش مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: یکی از بحث های مهم و جدی استان تهران فاضلاب آن است که به لحاظ زیست محیطی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی افزود: وارد شدن آب ها به چاه های جذبی به جای ورود به آبخوان ها از موضوعاتی بود که در دستور کار قرار گرفت و در این راستا اجرایی شدن طرح شبکه فاضلاب تهران وضعیت این بخش را بهتر خواهد کرد.

پرورش بیان کرد: پس از اجرای طرح کامل فاضلاب تهران، ۸۵۰ میلیون متر مکعب پساب خواهیم داشت یعنی چیزی معادل سه برابر ظرفیت سد کرج ، که از این میزان ۱۵۰ میلیون متر مکعب در بخش فضای سبز،۳۰۰ میلیون تر مکعب در بخش کشاورزی و ۴۰۰ میلیون متر مکعب نیز به آبخوان ها مجدد باز می گردد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به هزینه های مورد نیاز طرح فاضلاب تهران گفت: این طرح حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و تاکنون بیش از۱۰ هزار میلیارد تومان آن هزینه شده که باعث پیشرفت ۶۵ درصدی این طرح در سالهای گذشته شده است.

وی با بیان اینکه در ۴ سال اخیر فعالیت های گسترده ای در راستای بهبود وضعیت آب در تهران صورت گرفته اظهار داشت: اجرای طرح های آب و فاضلاب به واسطه این که در زیر زمین صورت می گیرد شاید نمود عینی نداشته باشد لیکن این کار بسیار دشوار بوده و طی چهار سال اخیر ۱۰ تصفیه خانه به بهره برداری رسیده است.

پرورش در پایان بیان کرد: برنامه ریزی هایی صورت گرفته تا شبکه فاضلاب استان تهران با هزینه یک میلیون ۶۰۰ هزار دلاری تا ۴ سال آینده تکمیل گردد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی